شیر اطمینان پکیج

 

اجزای تشکیل دهنده پکیج

 

ممکن است این را هم بپسندید 
اجزای تشکیل دهنده پکیج

شیر اطمینان پکیج دیواری

این قطعه برای جلوگیری از افزایش بیش از حد فشار در مدار گرمایش استفاده می شود تا از ایجاد نشتی و آسیب در اتصالات جلوگیری نماید.
• این شیر با فشار bar3 عمل کرده و حجم اضافی آب مدار گرمایش را تخلیه می کند.
• این شیر فقط با افزایش فشار عمل می کند

شیر اطمینان پکیج دیواری

در مورد شیر اطمینان پکیج دیواری :

گاهی اوقات امکان دارد که دما خیلی افزایش پیدا نکند ولی فشار سیستم به شدت افزایش یابد که باز ممکن است باعث خسارت گردد ، که برای رفع مشکل در مسیر رفت آب داغ گرمایشی ( پس از گرم شدن آب رادیاتور در مبدل ) ، یک عدد شیر اطمینان نصب می شود .

این شیر در برابر فشار حساس می باشد و هر گاه فشار داخل سیستم به سه بار برسد ، باز می شود و مقداری از آب مدار گرمایش را تخلیه می نماید تا فشار به زیر سه بار کاهش یابد .

مسیر لوله کشی تخلیه شیر اطمینان باید به گونه ای باشد تا در اثر عمل کردن آن ، آب داغ به صورت یا بدن انسان پاشیده نشود و یا باعث خرابی کابینت و یا دیگر وسایل منزل نگردد .

وظیفه شیر اطمینان پکیج دیواری :

جلوگیری یا خنثی کردن فشار بیش از حد سیستم است، زیرا اگر فشار سیستم بیش از حد بالا برود موجب ترکیدن لوله ها و سیستم می شود ، افزایش فشار می تواند بر اثر افزایش دمای آب و یا بیش از اندازه پرشدن سیستم از آب باشد . شیر اطمینان در مسیر رفت گرمایش ( آب رفت شوفاژ ) نصب می شود که از نوع حساس در برابر فشار است .

نکته :

معمولا سر خروجی شیر اطمینان شیلنگی قرار گرفته است و در مواقعی که فشار دستگاه نزدیک ۳ بار می‌شود از این شیلنگ شروع می‌کند به آب دادن. در این مواقع شما باید اقدام به پایین آوردن فشار پکیج نمایید تا درجه بار به ۱/۵ برسد.

توجه :

در صورتی که بعد از پایین آمدن فشار پکیج هنوز  از شیر اطمینان قطره قطره آب می‌آید باید درپوش قرمز رنگ شیر اطمینان را یکبار در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا اگر رسوب یا آشغال زیر آن گیر کرده بیرون بیاید

روش پایین آوردن فشار پکیج
انواع شیر اطمینان پکیج دیواری :

١. شیر اطمینان حساس در برابر فشار؛
۲. شیر اطمینان حساس در برابر فشار و دما ( بر روی آبگرمکن ها نصب می شود ) ؛
بطور کلی هر سیستم بسته حرارتی به شیر اطمینان نیازمند است .

روش تعویض شیر اطمینان پکیج دیواری :

برای تعویض شیر اطمینان ابتدا باید آب پکیج را به طور کامل تخلیه نمود و سپس اقدام به باز کردن شیر اطمینان معیوب و بستن شیر اطمینان جدید کرد

این مطلب هم ممکن است برای شما مفید باشد 
شیر پُرکُنِ پکیج دیواری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.