دیگ بخار

سیستم های دیگ بخار مدرن برای گرمایش خانگی سیستم های هیدرولیکی نامیده می شود و شامل دیگ بخار می شود که آب را برای گردش در داخل خانه گرم می کند. لوله هایی که گرما را از طریق رادیاتورهای فولادی یا کنتراتورهای پایه دار انتقال می دهند (که گاهی اوقات به نام “جرثقیل ها” نامیده می شود). هنگامی که رادیاتور یا پایه تهویه مطبوع با آب گرم گرم می شود، آب به دیگ بخار باز می شود و حلقه آب ادامه می یابد. درک اجزای یک دیگ بخار آب، به شما کمک می کند با مراحل عیب یابی ساده.

۰۲
از ۰۸
اجزای یک بویلر داغ
دیگ بخار گاز
اجزای اصلی یک دیگ بخار گرم از گاز. © Home-Cost.com 2007
یک بویلر کمی پیچیده تر از کوره اجباری هوا است که دارای قطعات، شیر و کنترل بیشتری است. با این حال، دیگهای بخار گاز نسبتا قابل اطمینان هستند، و هنگامی که مشکلات رخ می دهد، آنها معمولا به مخزن گسترش یا پمپ های گردش آب مربوط می شود.

در اینجا اجزای اصلی دیگ بخار برای سیستم آب گرم (hydronic) هستند:

طرف عرضه آب گرم

Aquastat: ترموستات که درجه حرارت دیگ را تنظیم می کند.
دریچه گاز و مشعل: مونتاژ احتراق که بخار آب را گرم می کند.
اندازه گیری فشار / دما ترکیبی (Tridicator): دما و فشار آب را نشان می دهد.
شیر تغذیه آب: کنترل جریان آب به دیگ بخار.
شیر کاهش فشار: به طور خودکار سطح آب و فشار درست در حدود ۱۲ تا ۱۵ psi (پوند در هر اینچ مربع) را حفظ می کند.
دریچه خروجی هوا: به طور خودکار هوا ناخواسته را از سیستم hydronic تمیز می کند.
دریچه تخلیه فشار: دریچه ایمنی که به طور خودکار باز می شود در صورتی که فشار داخل دیگ بیش از حد بالا باشد.
مخزن انبساط: اجازه می دهد تا آب به عنوان آن را گرم می کند؛ دو نوع مخزن انبساط وجود دارد: افقی (قدیمی تر، بزرگتر) و دیافراگم سبک (جدیدتر، کوچکتر).
شیر کنترل: تنظیم جریان آب گرم به سیستم.
بازگشت آب داغ

پمپ گردش: پمپ الکتریکی که آب را از طریق سیستم جریان می دهد.
دریچه تخلیه: دریچه ای که باز می شود اجازه می دهد که تخلیه دیگ بخار.
۰۳
از ۰۸
مشکل: بویلر بدون حرارت تولید می کند
علل و ریشه های احتمالی

بویلر قدرت ندارد قطع کننده مدار یا فیوز کنترل کننده کوره در حال خاموش شدن یا خرد شدن است. تنظیم مجدد قطع کننده مدار متناوب یا جایگزینی فیوز منفجره.
سطح آب کم است سطح آب را در نیمه پر از آب نگه دارید. سیستم پر کردن اتوماتیک دیگ بخار که توسط شیر کاهش دهنده کنترل می شود باید سطح آب مناسب را در ۱۲ تا ۱۵ psi فشار حفظ کند. اگر هیچ سوپاپ کاهش فشار وجود نداشته باشد، بویلر را می توانید با دستی باز کردن شیر تغذیه آب بطور دستی تغذیه کنید تا فشار دیگ بخار به ۱۲ پوند برسد.
دریچه کنترل گاز طبیعی یا پروپان به سوپاپ بویلر بسته شده است. اطمینان حاصل کنید که شیر باز است.
چراغ خلبان یا ناکارآمد است خلبان ایستاده Relight
سوءاستفاده اشتعال جرقه الکترونیکی در دیگهای بخار بدون خلبان ایستاده؛ عیب یابی سیستم احتراق الکترونیکی.
خرابی ترموستات. بررسی کنید که ترموستات در حالت حرارتی قرار دارد و دارای درجه حرارت مناسب است. سعی کنید درجه حرارت ترموستات را برای درجه حرارت بالا یا پایین چند درجه تغییر دهید. اگر این کار نمی کند، ترموستات را عیب یابی کنید.
۰۴
از ۰۸
مشکل: بویلر ضعیف است
فشار سنج و دماسنج

علل و ریشه های احتمالی

سطح آب نامناسب بیشتر احتمال دارد که تغییر ناگهانی باشد. بررسی خواندن Tridicator (ترکیب فشار / درجه حرارت). اگر فشار آب کم (زیر ۱۲ psi) باشد، سیستم نیاز به اضافه شدن آب دارد. سیستم پر کردن اتوماتیک بویلر که توسط شیر کنترل کننده کنترل می شود باید سطح آب مناسب را در ۱۲ تا ۱۵ psi حفظ کند. اگر سوپاپ کاهش فشار وجود نداشته باشد، بویلر را دستی می توانید با باز کردن شیر تغذیه آب، تا زمانی که فشار دیگ بخار به ۱۲ پوند برسد.
ذخایر معدنی جمع شده در دیگ بخار و مبدل حرارتی. به احتمال زیاد اگر تغییر تدریجی باشد. دیگ بخار را خنک کن یا یک طرف دیگ بخار تماس بگیرید
مخزن انبساط آب بیش از حد یا کمی دارد. مخزن باید به طور مناسب با هوا برای جلوگیری از جوش شارژ شود (اسلاید بعدی را ببینید).
۰۵
از ۰۸
مشکل: مخزن انبساط آب اضافی و هوا ناکافی است
روغن دیگ بخار حرارت مرکزی را خاموش کرد.
استفن رفرتی / گتی ایماژ
در سیستم های دیگ بخار بزرگتر، مخزن گسترش فولاد می تواند در اتاق زیر شیروانی یا بین تخته های چوبی در زیر زمین قرار گیرد. در سیستم های جدیدتر، مخزن گسترش دیافراگم ممکن است به لوله های بویلر در نزدیکی دیگ وصل شود. مخزن انبساط باید به طور مناسب با هوا بجنگد تا از آب جوش در سیستم جلوگیری شود و بیش از ۱۲ psi فشار مطلوب باشد.

۰۶
از ۰۸
مشکل: آب نشتی در اطراف بویلر
علل و ریشه های احتمالی

تلقیح غلط (پمپ). اکثر تعمیرات به تلقیح نیاز به تکنسین خدماتی دارند.
پرتاب کننده ممکن است جایگزین مهر و موم پمپ شود.
افت فشار سوپاپ می تواند ناشی از مخزن انبساط پر از آب باشد. در غیر این صورت، شیر ممکن است رسوب را جلوگیری از آن را از بسته شدن. برای بررسی این، دیگ بخار را خاموش کنید و آن را خنک کنید. آسانسور فشار دستی را بلند کنید و ۳ ثانیه آنرا تخلیه کنید