تعمیرات پکیج گلدیران

.محاسبه ظرفيت پكيج حرارتي

محاسبه ظرفيت پكيج حرارتي ديواري
پكيج ديواري به دليل نداشتن منبع ذخيره آب گرم ، امكان گرم كردن رادياتورها و نيز گرمايش آب گرم مصرفي رابه طور همزمان ندارد و در طراحي سيستم ، اولويت با گرم نمودن آب گرم مصرفي است . پس از باز شدن شير آب گرم مصرفي تمام قدرت دستگاه صرف گرم كردن آب گرم مصرفي مي شود و اگر شير آب گرم ، به طور طولاني باز بماند ، رادياتورها سرد مي شوند .لازم است در مصرف آب گرم به اين نكته توجه نمود كه به هنگام استفاده از پكيج ديواري ، نبايد شير آب گرم در زمستان ، زمان طولاني باز بماند تا رادياتورها سرد نشوند .
براي محاسبه تقريبي ظرفيت پكيج حرارتي ديواري مورد نياز ، متراژ واحد مسكوني را در عدد۱۵۰ ( كيلو كالري ) و متراژ واحدهاي اداري را در عدد ۱۰۰( كيلو كالري ) ضرب مي كنيم :
۱۵۰ ×متراژ واحد مسكوني = ظرفيت حرارتي پكيج ديواري مورد نياز
۱۰۰ × متراژ واحد اداري = ظرفيت حرارتي

پكيج ديواري مورد نياز

تعمیرات پکیج گلدیران

۱-۴-۲٫ محاسبه ظرفيت پكيج حرارتي زميني
با توجه به اينكه پكيج حرارتي زميني همزمان قادر به تامين آب گرم رادياتورها و نيز آب گرم مصرفي است ، محاسبه تقريبي ظرفيت پكيج حرارتي ديواري مورد نياز به صورت زير خواهد بود :
۶۵/۱×۱۵۰×متراژ واحد مسكوني = ظرفيت حرارتي پكيج زميني مورد نياز
۶۵/۱×۱۰۰×متراژ واحد اداري = ظرفيت حرارتي پكيج زميني مورد نياز
جهت تعيين ميزان گرماي لازم براي گرم كردن يك متر مربع از ساختمان ، بايد بعضي از شرايط در نظر گرفته شود و مهم ترين موضوع محاسبه دقيق محل نصب و شرايط آب و هوايي شهري است كه در آن زندگي مي كنيم .

تعمیرات پکیج گلدیران

۱-۵٫ شرايط آب و هوايي
مي توان شرايط آب و هوايي را در يكي از سه وضعيت زير جست :
معتدل و مرطوب ،
گرم و خشك،
گرم و مرطوب .
ساختمانها از لحاظ معماري و ساخت به سه گروه تقسيم مي شوند :
گروه اول : ساختمانهايي كه در آنها از پنجره هاي دوجداره استفاده شده و ديوارهاي خارجي نيز عايق شده است و در آنها اتلاف حرارت بسيار پايين است .
گروه دوم :ساختمانهايي كه از لحاظ ساخت معمولي مي باشند و در انها از پنجره معمولي فلزي استفاده شده و اتلاف حرارت در آنها معمولي است ( مانند آپارتمانهاي معمولي ).
گروه سوم : ساختمانهايي كه از لحاظ معماري و ساخت قديمي مي باشند و اتلاف حرارت در آنها بسيار بالاست و در آنها از در و پنجره هاي مناسبي استفاده نشده است .
۱-۶٫جهت جغرافيايي ساختمان
يكي ديگر از شرايظ ساختمانها جهت آنهاست كه از لحاظ تابش آفتاب بسيار حايز اهميت مي باشد .
به طور مثال ،واحدي كه در انتهاي يك ساختمان شمالي قرار دارد نسبت به واحدي كه در سمت حياط سك ساختمان جنوبي قرار دارد ، نور كمتري به آن تابيده مي شود و سرد تر است و يا واحد طبقه آخر يا طبقه همكف كه زير آن پاركينگ قرار دارد ، به دليل داشتن ارتباط بيشتر با فضاي آزاد ، سردتر از واحدي است كه طبقه ي بالا و پايين آن مسكوني است ( مانند طبقاط دوم و سوم در يك ساختمان چهار طبقه ).
۱-۷٫ محاسبه سر انگشتي براي انتخاب يك پكيج ديواري مناسب
۱-۷-۱٫ معتدل و مرطوب ( شهرهاي شمالي )
ساختمانهاي دسته اول : براي هر متر مربع ۸۰ تا ۱۰۰ وات،
ساختمانهاي دسته دوم : براي هر متر مربع:۱۰۰ تا ۱۲۰ وات ،
ساختمانهاي دسته سوم : براي هر متر مربع ۱۲۰ تا ۱۴۰ وات ،
۱-۷-۲٫گرم و خشك ( شهرهاي كوهستاني )
ساختمانهاي دسته اول : براي هر متر مربع ۱۰۰ تا ۱۲۰ وات،
ساختمانهاي دسته دوم: براي هر متر مربع ۱۲۰ تا ۱۴۰ وات ،
ساختمانهاي دسته سوم : براي هر متر مربع ۱۴۰ تا ۱۶۰ وات .
۱-۷-۳٫گرم و مرطوب ( شهرهاي جنوبي )
ساختمانهاي دسته اول: براي هر متر مربع ۶۰ تا ۸۰ وات،
ساختمانهاي دسته دوم: براي هر متر مربع ۸۰ تا ۱۰۰ وات،
ساختمانهاي دسته سوم: براي هر متر مربع ۱۰۰ تا ۱۲۰ وات،
اين اعداد به محاسبه سر انگشتي معروف است و مربوط به مناطق آب و هوايي ايران مي باشد .

انتخاب پكيج حرارتي

تعمیرات پکیج گلدیران

تا زير بناي ۲۴۰ متر مربع : ميزان آبدهي يك پكيج حرارتي ۲۴ كيلو وات ( ۲۴۰۰۰ وات ) ، ۷ ليتر در دقيقه آب ۵۰ درجه سانتيگراد مي باشد كه براي منزل مسكوني معمولي با يك حمام و يا يك سرويس بهداشتي و آشپزخانه مناسب است .
تا زير بناي ۳۰۰ متر مربع:ميزان آبدهي پكيج حرارتي ۳۵ كيلووات (۳۵۰۰۰ وات )،۰۱ ليتر در دقيقه آب ۵۰درجه سانتيگراد مي باشد كه براي واحدي كه داراي دو حمام و سرويس بهداشتي و آشپزخانه مي باشد ، مناسب است .
پكيج هاي ديواري و زميني با ظرفيت حرارتي از ۲۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ كيلو كالري بر ساعت ساخته مي شوند و آنها را مناسب براي واحدهاي مسكوني از ۶۰ تا ۳۵۰ متر مربع در نظر مي گيرند .
در محلهايي كه ارتفاع از سطح دريا بيشتر باشد ،به ازاي هر ۶۰۰ متر ارتفاع اضافي ،%۳۰ از ظرفيت حرارتي ناشي از احتراق كاسته مي شود و در نتيجه كليه ي دستگاههاي احتراقي داراي ظرفيت خروجي كمتري خواهند بود .

تعمیرات پکیج گلدیران

براي جلوگيري از رسوب گرفتن مبدل ( به خصوص براي شهرهايي كه درجه سختي آب آن بالاست ) بايد يك رسوي زداي مغناطيسي مناسب را در مسير ورودي آب سرد به دستگاه در زمان نصب پكيج ديواري ، نصب نمود.

تعمیر پکیج ایران رادیاتور

 

راهنمای انتخاب و خرید پکيج ال جی (LG) گلدیران ديواری مدل پایونیر P262-F :

پکیج دیواری گلدایران در اواخر دهه ی ۱۳۸۰ به سفارش شرکت گلدایران که نماینده رسمی لوازم خانگی، صوتی و تصویری، محصولات تهویه مطبوع خانگی و …شرکت ال‌ جی در ایران می باشد تولید گردید. پکیج دیواری گلدایران با استفاده از قطعات اروپایی در کنار بهره مندی از طراحی انگلیسی تولید می شود.

تعمیرات پکیج گلدیران
بطور کلی پکیج های ال جی (گرمایشی دیواری گلدیران) با طراحی و تکنولوژی انگلستان، مجهز به قطعات اروپایی هستند و در دو مدل Pioneer و Prestige تولید و عرضه می شوند.
پکیج دیواری گلدیران در ظرفیت ۲۴۰۰۰ و ۲۸۰۰۰ با نام تجاری پرستیژ به صورت کنترل دیجیتال و در ظرفیت ۲۶۰۰۰ و ۳۰۰۰۰ با مدل تجاری پایونیر به صورت کنترلی آنالوگ تولید و عرضه می شود.برای محاسبه ظرفیت پکیج دیواری مورد نیاز گلدیران باید به شرایط آب و هوایی و نوع کاربری و سازه و متراژ ساختمان توجه نمود.

در سایت مرجع و فروشگاهی دماتجهیز ، اطلاعات و قیمت های تضمین شده پکيج ال جی ( LG ) گلدیران ديواری مدل پایونیر Pioneer – P262-F با گارانتی اصل جهت برخورداری شما عزیزان از حس خوب خرید بهینه و هوشمند ارائه گردیده است.

لوازم نصب ، شیرآلات و اتصالات پکیج های دیواری گلدایران (ال جی) بر خلاف دیگر پکیج های دیواری گازی، بدون هیچگونه هزینه اضافی بصورت رایگان و همراه با دستگاه به مشتری تحویل داده می شود.

تمامی مدل های پکیج های دیواری گلدایران (ال جی) از نوع دو مبدله و فن دار می باشند.

حداکثر فشار کاری در پکیج های گلدیران، ۵ bar و حداقل فشار کاری در این پکیج ها ۰/۳ bar می باشد.

دامنه تنظیم دمای آب گرم مصرفی در پکیج های دیواری گلدیران (ال جی) ۳۵ الی ۶۰ درجه سانتیگراد است.

این پکیج ها دارای راندمان حرارتی بالا (بیشتر از ۹۰ %) می باشند.

پمپ سیرکولاتور آب شوفاژ تعبیه شده در پکیج های گرمایشی دیواری گلدیران با قابلیت انتقال آب با هِد ۶ فوت، ساخت گراندفوس دانمارک می باشد.
ویژگی‌های پکيج گلدیران ديواری مدل پایونیر P262-F :

قابلیت اتصال به حسگر دمای محیط بیرون و ترموستات اتاقی
دارای محفظه احتراق بسته
طراحی و تکنولوژی انگلستان و شير الکترومغناطیسی ساخت Elbi ايتاليا
پمپ آب ساخت گراندفوس دانمارک
داراي پمپ سیرکوله پرقدرت
دارای شير گاز ساخت Sit ايتاليا
سیستم ضد نوسان دمای آب گرم مصرفی
سیستم هواگیری خودکار
سیستم ضد یخ زدگی
سیستم بای پس خودکار

پکیج دیواری گلدیران
پكيج ها ي شوفاژ دیواری گازی گرمایشی ال جی (LG) گلدیران داراي ۲سال گارانتي و ۱۵ سال خدمات پس از فروش مي باشند.

پکیج های دیواری ال جی (LG) گلدیران داراي نصب رايگان توسط شرکت گلدیران مي باشند.
نحوه محاسبه ظرفیت پکیج دیواری :

برای محاسبه تقریبی ظرفیت پکیج مورد نیاز، متراژ واحد مسکونی را درعدد ۱۵۰ (کیلو کالری) و متراژ واحدهای اداری را در عدد ۱۰۰ (کیلو کالری) ضرب می کنیم.(بعنوان مثال برای یک آپارتمان مسکونی با زیربنای تا ۱۴۰ متر مربع استفاده از پکیج ۲۱۰۰۰ کیلوکالری توصیه می گردد)
چنانچه محل نصب پکیج در فضای باز باشد و یا نحوه اجرای دودکش پکیج شما بصورت حرف L باشد (یعنی بخشی از مسیر دودکش افقی اجرا شده باشد) ، استفاده از پکیج فن دار جهت عبور آسان دود و گازهای احتراق ضروری است.
پکیج های گرمایشی دیواری گلدایران( ال جی ) دارای سیستم حفاظت در برابر یخ زدگی می باشند. سیستم حفاظت در برابر یخ زدگی تنها زمانی فعال می شود که اولا پکیج به برق متصل باشد و ثانیا فشار آب داخل پکیج حداقل ۱ bar باشد و ثالثا گاز پکیج نیز وصل باشد ولی در هر حال بهترین گزینه عدم نصب پکیج در محل هایی است که امکان یخ زدگی آب در زمستان وجود نداشته باشد.
همچنین استفاده از پکیج فن دار با دودکش دو جداره (کواکسیال) که بیشتر مورد تائید است،این امکان را فراهم می نماید که هوای مورد نیاز احتراق پکیج توسط جداره داخلی دودکش از محیط خارج آپارتمان تامین گردد و میزان اکسیژن و رطوبت هوای داخل آپارتمان کاهش نیابد.
پکیج های دو مبدله در شرایطی مورد استفاده قرار میگیرند که یا آب مورد استفاده دارای سختی (املاح) زیاد باشد و یا زیربنای آپارتمان بالاتر از ۱۲۰ متر باشد.

پکیج دیواری گلدیران

پکیج دو مبدله پکیج هایی هستند که به دلیل دارابودن دو مبدل حرارتی (یکی مبدل برای سیستم گرمایش رادیاتورها و یک مبدل برای تامین آب گرم مصرفی) جریان آب گرم در آنها پیوسته بوده که این امر باعث کاهش رسوب در مبدل و همچنین تامین آبگرم بیشتر می گردد.
طبق استانداردهای ایمنی و فنی شرکت گاز، برای هر پکیج گرمایشی دیواری گازی (گلدیران) باید یک دودکش مجزا مستقیماً تا پشت بام ساختمان اجرا شود و استفاده از دودکش مشترک مجاز نمی باشد.
طبق مبحث ۱۷ مقررات ملی ساختمان(تدوین شده در سال ۱۳۹۰)حداقل متراژ قابل تایید برای نصب پکیج در واحد آپارتمانی (مسکونی یا اداری) ۶۴ متر مربع می باشد و در غیر اینصورت تعبیه دریچه تامین هوای تازه جهت احتراق مناسب در محل نصب پکیج الزامی است.

مدل حداکثر توان گرمایي ابعاد دستگاه (cm) راندمان حرارتی (گرمایشی) حداکثر برق مصرفی وزن خالص Kg
KW Kcal/hr ارتفاع طول عمق W Ø V
Pioneer – P262-F ۲۶ ۲۴۰۰۰ ۷۲٫۵ ۴۰٫۳ ۳۲٫۵ ۹۱-۹۳% ۱۲۵ ۱ ۲۲۰ ۳۶