تعمیر پکیج ایران رادیاتور

مشترک گرامي : در صورتی که بعد از مطالعه مطالب این سایت به سوالی برخورد کردید، سوالات خود را از بخش دیدگاه ها در انتهای صفحه مطرح کنید تا در اسرع وقت بهشون پاسخ داده شود

1.تعمیرات ایران رادیاتور بدون تعطیلی در تمام روزهای هفته
2.حضور سرویسکار در کمتر از 1 ساعت بعد از اولین تماس
3. تعمیرات ایران رادیاتور 100٪ در محل
4.قطعات اورجینال و شرکتی 
5.ضمانت نامه کتبی جهت خدمات و گارانتی کتبی قطعات
6.دارای تکنسینهای مجرب و آموزش دیده جهت تعمیر پکیج ایران رادیاتور 
7.سرویس دهی در 24 ساعت شبانه روز
8.تمامی پرسنل دارای مدرک فنی و حرفه ای و مجوز فعالیت از شرکت تولید کننده میباشند.
9.دارای 8 شعبه فعال در سراسر تهران 
10.کافیست یکی از شماره های ما را شماره گیری کنید ودرخواستتان را از ما بخواهید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید
همکاران ما با امید آنکه بدون نیاز به مراجعه سرویسکار و به صورت تلفنی مشکل شما را برطرف نمایند تلاش میکنند .ولی در صورتیکه بعد از مشاوره فنی با کارشناسان ما موفق به رفع ایراد از پکیج نشدید درخواست اعزام تعمیرکار نموده تا در اسرع وقت همکاران ما مراجعه و به بهترین نحو دستگاه شما را سرویس مینمایند

آدرس و تلفن مراکز مجاز تعمیرات ایران رادیاتور :

مرکز شماره 1 تعمیرات ایران رادیاتور :
هفت تیر – مفتح جنوبی -کوچه جار
021-88314410
مدیریت : 09123046539

مرکز شماره 2 تعمیرات ایران رادیاتور :
ولنجک – روبروی مرکز مخابرات
021-22171477
مدیریت : 09120974053

مرکز شماره 3 تعمیرات ایران رادیاتور :
شهرک غرب -خیابان دادمان- خیابان درختی
021-88195425
مدیریت : 09027096569

مرکز شماره 4 تعمیرات ایران رادیاتور :
نارمک – خیابان سمنگان – روبروی مسجد جامع
021-77682493
مدیریت : 09391052336

مرکز شماره 5 تعمیرات ایران رادیاتور :
اکباتان – بیمه چهارم -نبش کوچه دوم
021-44570530
مدیریت : 09362175781

مرکز شماره 6 تعمیرات ایران رادیاتور :
جنت آباد – 35 متری گلستان – 16 متری اول جنوبی
021-44363599
مدیریت : 09121052336

مرکز شماره 7 تعمیرات ایران رادیاتور :
پاسداران – گلستان دوم
021-22926172
مدیریت : 09028193128

18 توصیه مهم در رابطه با پکیج

 1. مدار گرمایش یک مدار بسته است و حجم اب ثابتی قبل از استفاده از دستگاه راهنمای کاربر آن را مطالعه نموده و موارد توصیه شده را به دقت عمل نمائید . دفترچه راهنما را در محل مشخص نزد خود نگهدارید تا در مواقع لزوم در دسترس شما یا سرویس کار مربوطه قرار گیرد .در آن وجود دارد ، از تخلیه و یا تعویض آب آن خودداری کنید .
 2. درصورتی که مکررا مجبور به استفاده از شیر پرکن جهت اصلاح فشار هستید ، احتمالا سیستم دارای نشتی است و قبل از ایجاد آسیب های جدی تر برای برطرف کردن این عیب از متخصص کمک بگیرید .
 3. پس از شارژ آب مدار گرمایش ، عمل هواگیری را از تک تک رادیاتورها انجام دهید . برای این منظور پیچ هواگیری بالای رادیاتور را باز نمایید تا هوای ان کاملا تخلیه شده و اب به صورت پیوسته خارج شود .
 4.   پس از هواگیری مجددا فشار مدار از روی فشارسنج دستگاه کنترل شود .
 5. اگر قرار است چند مدتی پکیج شما بدون استفاده بماند ، می توانید شیرآب سرد ورودی ( روی دیوار در، قسمت زیر دستگاه ) را ببندید و توسط سلکتور انتخاب فصل دستگاه را به حالت آماده به کارStandby)  ) ببرید ولی دوشاخه برق را از پریز نکشید تا در مواقع لزوم سیستم ضدقفل پمپ و ضد یخ زدگی بتواند وظیفه خود را انجام دهد .
 6. برای جلوگیری از آسیب های ناشی از نوسان برق که برد کنترل و سایر قسمت های الکتریکی را تهدید می کند ، بهتر آن است که از محافظ در ورودی برق اصلی دستگاه استفاده شود ولی حتما دقت نمایید که محافظ استاندارد و دارای سیستم ارت به کار ببرید
 7. هرازگاهی بدنه دستگاه را لمس کنید و درصورت داغ بودن غیرعادی به سرویس کار مجاز اطلاع دهید .
 8. حداقل سالی دو مرتبه لوله دودکش دستگاه درحال کار را با احتیاط لمس کنید ، در صورتی که دودکش به اندازه کافی گرم نیست ، مسیر دودکشی ( تا روی بام ) را به دقت بازدید نمایید و از باز بودن و وجود کلاهک H مطمئن شوید . ( روش تست دقیق دودکش در پایان فصل اول همین کتاب شرح داده شده است ) .
 9. تغییر رنگ سقف و دیوارهای اطراف پکیج شما نشانه نشت گازهای سمی به فضای داخل ساختمان است ( رنگ سقف و دیوارها به زردی گرایش پیدا می کند ) .
 10. از قرار دادن هرگونه وسیله گرمازا ( سماور، اجاق گاز ، کتری برقی و… ) در زیر پکیج اجتناب کنید . دمای آب گرم مصرفی را به میزانی تنظیم کنید که نیاز به مخلوط کردن با آب سرد نداشته باشد . با این کار علاوه بر کاهش مصرف گاز ، در استهلاک دستگاه نیز به میزان قابل توجهی صرفه جویی می شود .
 11. سروصدای اضافی و یا اشکالات رخ داده هرچند جزئی ، می تواند منجر به خسارت به قسمت های دیگردستگاه شود ، لذا هرچه سریع تر آنها را به اطلاع سرویس کار مربوطه برسانید .
 12. ممکن است در برخی از ساعات شبانه روز دمای ساختمان شما زیاد باشد ، برای کم کردن دمای کلی ساختمان این کار را از طریق تنظیمات دمای دستگاه در روی پانل انجام دهید . کم کردن از طریق تمامی شیرهای رادیاتورها به پکیج آسیب میزند ، مگر این که منظور فقط کم کردن یک اتاق یا ناحیه خاصی از ساختمان باشد . ( همه شیرهای رادیاتورها را باهم کم نکنید ) .
 13. درصورتی که در ساختمان شما از سیستم گرمایش از کف استفاده شده ، حداکثر دمای قابل تنظیم برای گرمایش ۴۲ درجه سانتی گراد است .
 14. اگر در فصل زمستان نیاز به استفاده طولانی مدت از آب مصرفی دارید ( استحمام یا شستشو ) ، هر ۲۰-۱۵ دقیقه یک مرتبه به مدت ۴-۳ دقیقه آب مصرفی را ببندید با این کار به دستگاه اجازه می دهید آب گرم را به رادیاتورها ارسال نماید و از افت دمای ساختمان جلوگیری می شود
 15. درصورتی که پکیج شما در فضای آزاد ( تراسی ، حیاط ) نصب شده است وجود جعبه فلزی مخصوص ( کاور) بر روی آن الزامی است .
 16. از فضای داخل کاور دستگاه برای نگهداری اشیا ، علی الخصوص مواد قابل اشتعال استفاده نکنید 
 17. حتی المقدور سعی کنید دمای آب مصرفی و گرمایش را تا مقدار حداکثر بالا نبرید .
 18. درصورتی که به طور ناگهانی ریزش آب از قسمت زیرین پکیج آغاز شود ، احتمالا علت آن افزایش غیرمعمولی فشار آب مدار گرمایش است که یکی از دلایل آن کامل بسته نشدن شیرپرکن است ، در این حال با حفظ خونسردی مراحل زیر را انجام دهید :

 ۱- دوشاخه دستگاه را از پریز بکشید و شیر آب سرد ورودی دستگاه ( شیر شماره ۱ ) را ببندید .

 ۲- پس از قراردادن ظرفی ( برای جمع آوری آب ) در زیر دستگاه منتظر بمانید تا ریزش آب خاتمه یابد .

 ۳- به عقربه فشارسنج دستگاه نگاه کنید درصورتی که فشار ۳bar را نشان می دهد ، نشانه آن است که شیر اطمینان عمل کرده است .

 ۴- شیر پرکن دستگاه را به درستی ببندید .

 ۵- از طریق باز کردن شیر هواگیری یکی از رادیاتورها ( معمولا حوله خشک کن حمام ) فشار را تا bar ۱/۵ کاهش دهید .

 ۶- برای راه اندازی مجدد دستگاه عجله نکنید ، ابتدا قسمت های خیس را به دقت خشک نموده و سپس دستگاه را مجددا راه اندازی نمایید .

 ۷- در صورت تکرار این اتفاق سرویس کار را در جریان قرار دهید  

 

کلیه تعمیرکارانی که در این مرکز مشغول به تعمیرات پکیج ایران رادیاتور هستند از متخصص‌ترین افراد در این زمینه بوده که سال‌هاست کارشان فقط تعمیر پکیج ایران رادیاتور میباشد و به‌ تمامی قسمت های پکیج گرمایشی ایران رادیاتور آشنایی کامل دارند که همین امر باعث میشه جهت عیب یابی در اولین نگاه ایراد پکیج را پیدا کنند و نسبت به تعمیر آن اقدام خواهند کرد به دلیل اینکه پکیج گرمایشی هم به لحاظ ایمنی و هم ازنظر نیاز خانواده یکی از حساس‌ترین لوازم منزل است به‌هیچ‌عنوان تعمیر پکیج ایران رادیاتور خود را به افراد غیرحرفه‌ای واگذار نکنید زیرا علاوه بر تحمیل کردن هزینه‌های گزاف امکان آسیب رساندن به این دستگاه نیز وجود دارد
 
شیوه کار تعمیرکاران این مرکز به این صورت میباشد :

وقتی تعمیرکار پکیج ایران رادیاتور از طرف ما جهت تعمیر پکیج ایران رادیاتور به محل شما اعزام میگردد ابتدا اقدم به برسی و چکاب کلی سیستم شما کرده بعد از انجام یک چکاب کلی میزان خرابی و حدود هزینه تعمیر پکیج ایران رادیاتور را به شما اعلام خواهد کرد تا شما بتوانید با برسی و برآورد هزینه تصمیم بر تعمیر پکیج ایران رادیاتور خود بگیرید و با توجه به این مورد که تعمیرکاران پکیج شوفاژ دیواری ایران رادیاتور به‌ صورت کاملاً تخصصی اقدام به سرویس و تعمیر پکیج ایران رادیاتور شما می‌کنند مطمئناً بهتر از هر تعمیرکار دیگری به نقاط ضعف و مشکلات احتمالی این وسیله آشنایی دارند و در کمترین زمان ممکن به عیب اصلی دستگاه پی برده و مشکل را حل خواهند کرد و علاوه بر تحمیل نکردن هزینه اضافی قادر خواهند بود که قطعات پکیج دیواری را تعمیر کرده تا اینکه آن را تعویض کنند تا شما بتوانید همچنان از قطعات اصل و شرکتی محصولتان استفاده کنید

جهت تعمیر پکیج ایران رادیاتور در شهر تهران فقط با ما تماس بگیرید

همشهری گرامی جهت تعميرات ايران رادياتور و همچنین ضمانت خدمات انجام شده با نزدیکترین شعبه به محل خود تماس حاصل نمایید و مطمئن باشید این مجموعه بهترین و خبره ترین تعمیرکاران را بکار گرفته و این اطمینان را به شما میدهیم که تعمیرات پکیج شما را به بهترین نحو و بالاترین کیفیت انجام داده و برای اطمینان خاطر شما کلیه سرویس انجام شده را به مدت 6 ماه بصورت کتبی تضمین خواهند کرد  .
پس با خیال راحت تماس بگیرید و تعمیر پکیج ایران رادیاتور خود را به ما بسپارید

کلیه مطالب آموزشی  این سایت را جهت اموزش تعمیرات ایران رادیاتور مطالعه و بکار برید

بزرگترین سایت اموزشی جهت تعمیر پکیج ایران رادیاتور

در این مرکز به طور محدود تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور صورت میگیرد

تعمیر پمپ پکیج ایران رادیاتور

مطالب این سایتو مطالعه کنید تا برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور نیاز به تعمیرکار نداشته باشید
بزرگترین مرکز خدمات و تعمیرات پکیج ایران رادیاتور در تهران
تعمیر پکیج ایران رادیاتور

تعمیر پکیج ایران رادیاتور در کلیه مناطق غرب و شمال غرب تهران

اگر از حضور پیآپی تعمیرکار جهت تعمیر پکیج ایران رادیاتور کلافه شده اید و نیاز به نیروی ماهر جهت تعمیرات پکیج ایران رادیاتور خود نیاز دارید با ما تماس بگیرید تا بهترین و خبره ترین افراد در زمینه تعمیرات پکیج ایران رادیاتور در تهران را به شما معرفی نموده و تعمیر پکیج ایران رادیاتور خود را با خیال آسوده به آنها بسپارید

مزایای تعمیر پکیج ایران رادیاتور در نمایندگی تعمیرات ایران رادیاتور :

 • تسلط کامل تکنسین های حرفه ای و مجرب بر تعمیر پکیج ایران رادیاتور
 • ارائه خدمات در حضور مشتری بدون نیاز به حمل دستگاه و اعلام هزینه تعمیرات به مشتری قبل از شروع کار
 • استفاده از قطعات اورجینال و اصل شرکتی در تعمیر پکیج های دیواری و تحویل به موقع و در کوتاهترین زمان ممکن به مشتری
 • ارائه خدمات تخصصی جرم گیری و رسوب گیری کامل محفظه مبدل پكیج دیواری، تعمیر برد پكیج دیواری، رفع مشکل افت فشار و افت گرمایش ،رفع مشکل خروجی کم آب
 • فروش کلیه لوازم یدکی پکیج های دیواری به قیمت کارخانه
 • کلیه خدمات تعمیراتی صورت گرفته در رابطه با تعمیر پکیج ایران رادیاتور توسط تعمیرکاران ما دارای گارانتی و ضمانت سه ماهه از طرف این شرکت می باشد.

باید توجه داشت یک تعمیرکار ایده آل برای سرویس پکیج :

 • باید دارای مدرک معتبر از سازمان فنی حرفه ای باشد
 • باید دارای تجربه کافی در زمینه تعمیرات پکیج باشد
 • باید از سوی مرکزی جهت ضمانت وی مورد تایید قرار گیرد

{تا در صورت وجود هر مشکلی پس از انجام تعمیرات و عدم پاسخگویی سرویسکار مرکزی جهت پیگیری داشته باشیم}


دانلود فایل PDF اصول عملکرد انواع پکیج دیواری


دانلود

دانلود فایل PDF آموزش اجزای تشکیل دهنده پکیج


دانلود
دانلود فایل PDF نصب و راه اندازی پکیج


دانلود

دانلود فایل PDF عیب یابی و رفع عیب پکیج


دانلود

دانلود فایل PDF در مورد پکیج دیواری


دانلود

دانلود فایل PDF کدهای خطای انواع پکیج دیواری


دانلود


خدمات و تعمیرات پکیج ایران رادیاتور در سراسر تهران

88195425                 44570530

22926172               44363599

77682493

 

 

قبل از هرگونه عیب یابی در پکیج های دیواری ،موارد زیر را به دقت بررسی نمایید:

1.فشار گاز مناسب باشد

2.برق ورودی موجود و ولتاژ مناسب باشد

3.حداقل فشار آب {در مدار گرمایش }بالای 1

bar باشد

4.تمامی شیرهای دستی باز باشند

5.پکیج هواگیری شده باشد

6.آب گرم با دبی حداقل 2 لیتر در دقیقه مصرف شود یا حداقل فشار 0.5 bar را داشته باشد

7.صافی مدار گرمایش تمیز باشد

8.تمامی کلید های مربوطه را در وضعیت وصل قرار دهید {البته در تابستان فقط ولومی که عکس شیر آب دارد } و کلیدی که ارقام 0 و 1 دارد را روی 1 گداشته

قبل از انجام سرویس و تعمیر پکیج دیواری رعایت نکات زیر الزامی است

1.کلید اصلی برق دستگاه را قطع نمایید و دوشاخه را از پریز خارج نمایید

2.شیر دستی گاز ورودی به دستگاه را ببندید اگر دسته شیر در امتداد لوله گاز باشد ،شیر باز و در صورتیکه عمود بر لوله گاز باشد شیر بسته است

3.آب داخل پکیج مدار آب گرم مصرفی و مدار گرمایش را بدین صورت تخلیه نمایید ابتدا همانطور که گفته شد

4.شیر اصلی اب ورودی به دستگاه را قطع کنید سپس شیر آب گرمی را که در پایین ترین سطح قرار دارد باز کنید

جهت عیب یابی پکیچ های ایران رادیاتور راه هایی وجود دارد که در ادامه به آنها میپردازیم :

عیب یابی و تعمیرات پکیج ایران رادیاتور

عیب 1 : سیستم گرمایش کار میکند ولی ردیاتور ها گرمای مطلوب را ندارند علت چیست؟
علت ها :
1- کوتاه بودن ارتفاع شعله (به علت کم بودن فشار گاز ساختمان و یا تنظیم نبودن شیرگاز)
2- کم بودن ظرفیت حرارتی دستگاه نسبت به بار گرمایشی ساختمان
3- وجود هوا در مدار
4- نیمه باز بودن شیرهای رفت و برگشت دستگاه
5- ضعیف شدن فنر سوپاپ بای پاس یا رسوب گرفتن دریچه آب (سوپاپ نیمه باز مانده است)
6- استفاده از سوپاپ بای پاس نامناسب
7- کاهش دقت NTC گرمایش
8- وجود اشکال در پمپ ( 1/دورپایین2/دبی کم3/شکستن پروانه پمپ4/وجود شن و ماسه در پمپ)
9- پایین بودن فشار در مدار گرمایش
10- رسوب گرفتن مبدل و ردیاتور ها
11- استفاده از ردیاتور های با جنس نا مرغوب
12- استفاده از دودکش نامناسب
13- وجود خرابی در شیر سه راهه (در نوع دو مبدله)
14- خرابی کلید حرارتی یا استفاده از کلید حرارتی نا مناسب
15- لوله کشی نامناسب مدار گرمایش (پیچ و خم های زیاد – سایز نامناسب )
16- جابجا بستن لوله های رفت و برگشت ردیاتور ها
17- خرابی پتاسیومتر گرمایش
18- نزدیکی بیش از حد رادیاتور به پکیج دیواری آبگرم ( بویژه در لوله کشی انشعابی )
19- خرابی برد کنترل

عیب 2 : سیستم آب گرم مصرفی گرمای مطلوب را ندارد . علت چیست ؟
علت ها :
1- کم بودن ارتفاع شعله
2- دقت نداشتن NTC مصرفی
3- رسوب گرفتن مبدل مصرفی
4- خرابی شیر سه راهه در نوع دومبدله
5- تحریک نشدن فلوسوئیچ در نوع تک مبدله
6- دودکش نامناسب
7- اشکال در لوله کشی آب مصرفی ساختمان
8- دبی و سردی بیش از حد آب سرد ورودی
9- خرابی پتاسیومتر آب مصرفی
10- خرابی سوپاپ بای پس در نوع دو مبدله
11- اشکال در پمپ در نوع دومبدله
12- خرابی برد کنترل

عیب 3 : آب مصرفی مناسب ولی سیستم گرمایش کار نمیکند. علت چیست؟
علت ها :
1- خرابی پمپ در نوع تک مبدله
2- خرابی یا گیر کردن فلوسوئیچ
3- بازماندن سوپاپ بای پس در نوع تک مبدله
4- خرابی شیر سه راهه در نوع دو مبدله

عیب 4 :پکیج دیواری آبگرم انفجاری روشن می شود. علت چیست؟
علت ها :
1- تنظیم نبودن فاصله الکترود جرقه زن و مشعل
2- تنظیم نبودن فشار گاز
3- خرابی دودکش
4- ضعیف شدن جرقه ( عوامل ضعیف شدن جرقه : 1/ضعیف شدن برق شهری2/ ضعیف شدن ترانس جرقه زن 3/نشتی برق یا برق دزدی4/اکسید شدن الکترود جرقه زن
5- استفاده از قطعات گاز شهری بجای گاز مایع
6- مسدود شدن سوراخ های مشعل در اطراف جرقه زن

عیب 5 : فشار آب در مدار گرمایش افت پیدا می کند. علت چیست؟
علت ها :
1- وجود نشتی در مدار گرمایش
2- وجود هوا در مدار گرمایش

عیب 6 :  آب مصرفی پکیج دیواری آبگرم دچار نوسانات می شود . علت چیست؟
علت ها :
1- زیاد بودن ارتفاع شعله
2- پایین آمدن دقت NTC مصرفی
3- استفاده همزمان از چند شیر مصرفی
4- استفاده از پمپ فشار نامناسب در شبکه ساختمان
5- خرابی شیر سه راهه در نوع دو مبدله
6- کم بودن فشار آب ساختمان

عیب 7 : با افزایش دما ، فشار مدار گرمایش افزایش می یابد. علت چیست؟
علت ها :
1- خرابی یا تنظیم نبودن فشار آب
2- مسدود شدن شیلنگ منبع انبساط
3- متناسب نبودن منبع انبساط با حجم آب مدار گرمایش
عیب 8 : فشار در مدار گرمایش خود به خود بالا می رود و شیر اطمینان عمل میکند. علت چیست؟
علت ها :
1- راه یابی آب مصرفی به مدار گرمایش از طریق : شیر پرکن و مبدل مصرفی

عیب 9 : دمای مدار گرمایش خوب است ولی دمای آب مصرفی کم است . علت چیست؟
علت ها :
1- رسوب گرفتن مبدل مصرفی
2- فعال نشدن فلوسوئیچ در نوع تک مبدله در وضعیت زمستانه
3- خرابی NTC
4- خرابی سوپاپ بای پس در نوع دو مبدله
5- خرابی پتاسیومتر مصرفی در برد
6- کم بودن فشار آب
7- خرابی شیر سه راهه در نوع دو مبدله
8- خرابی برد کنترل


راحت‌ترین عیب‌یابی جهت تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

حالا که ترتیب استارت قطعات را دانستیم، پیدا کردن ایراد آسان‌تر می‌شود. به عنوان مثال اگر دستگاهی روشن شد و تا مرحله فن جلو رفت اما شعله تشکیل نشد، ایراد می‌تواند در تهویه نامناسب باشد و نشان از تایید نشدن عبور جریان هوا در پرشر فن دارد. البته تعمیرکار می‌بایست با اطلاعات کافی راجع به قطعات و نحوه عملکرد آن‌ها ایراد را پیدا کند. بهترین راهکار برای عیب‌یابی دقیق، آنالیز کردن ایراد و تقسیم‌بندی قطعاتی که می‌توانند با ایراد رابطه داشته باشند. در ذهن خود یک جدول تشکیل داده و یا به صورت کتبی بنویسید.

مثال: قطعات مربوط به ایراد نقص در تهویه مانند ایرادی که در بالا توضیح دادیم کدامند؟

مسیر دودکش – فن – ونتوری – شیلنگ‌های ارتباطی – پرشر فن – سیم‌های اتصال – برد کنترل.

حالا که می‌دانیم امکان چه مشکلاتی وجود دارد، برای تست آن‌ها آماده می‌شویم و برای راحتی کار و سرعت بالاتر ، از ساده‌ترین ایراد شروع می‌کنیم. در این مورد چک کردن مسیر دودکش راحت‌ترین جست‌وجو می‌باشد. با جدا کردن دودکش از دستگاه و استارت مجدد آن برای چند لحظه می‌توان یکی از احتمالات را تست کرد. در صورت کارکرد دستگاه می‌بایست ایراد را در دودکش و مجرای خروجی جست‌وجو کرد. اگر هنوز ایراد وجود دارد، از این پس ایرادهای الکتریکی و مکانیکی را ازهم تفکیک می‌کنیم. برای این کار فیش‌های متصل به پرشرفن را جدا کرده و پس از روشن شدن فن به صورت دستی به یکدیگر متصل می‌کنیم.

در صورت ادامه کار، ایراد را در قسمت فن، پرشر فن، ونتوری و شیلنگ‌ها جست‌وجو می‌کنیم. اما اگر با عمل جامپر کردن سیم‌ها، مشکل حل نشد، همین عمل را در آخرین نقطه اتصال سیم‌های پرشر فن به برد کنترل انجام می‌دهیم تا از سلامت مدار سیم کش اطمینان حاصل شود. حال اگر با جامپر کردن بر روی خود برد کنترل مشکل رفع نشد، می‌بایست برد کنترل تعویض شود. می‌پرسید اگر ایراد از قسمت الکترویکی نبود و با جامپر کردن سیم‌های پرشر فن رفع نشد چگونه عمل کنیم؟ در این صورت، با یک آوومتر در حالت بیزر پرشر فن را در حالت فن روشن و فن خاموش تست می‌کنیم تا از سلامت پرشر باخبر شویم. اگر با فن روشن اتصال برقرار نشد، شیلنگ پرشر را از قسمت فن جدا کرده و عمل مکش و یا دهش را به صورت مصنوعی با دهان انجام می دهیم. این عمل می‌تواند سلامت شیلنگ‌های رابط را ثابت کند. در صورت سالم بودن شیلنگ‌ها و پرشر به سراغ آخرین قطعات یعنی فن و ونتوری می‌رویم. برای تست ونتوری می‌بایست از باز بودن مسیر شیلنگ‌ها به ونتوری و عدم وجود ضایعات در مسیرهای ونتوری مطمئن شد، سپس ولتاژ برق فن را با ولت‌متر چک می‌کنیم، زیرا اگر ولتاژ پایین باشد فن روشن می‌شود، اما مقدار جریان هوا به علت سرعت پایین‌تر بلوئر فن به حد کافی نمی‌رسد. در این نوع عیب‌یابی کلیه قطعات مربوط به ایراد به ترتیب درصد احتمال خرابی تست می‌شوند و احتمال خطا بسیار پایین است برای این نوع عیب‌یابی، می‌بایست نحوه عملکرد آوومتر را بدانید تا بتوانید با استفاده از آن قطعات را تست کنید. با این روش تعمیر، نه تنها در پکیج، بلکه در کلیه لوازم با اطلاعات کافی در مورد قطعات آن می‌توان ایراد را تشخیص و برای رفع آن قدام کرد. به این روش، برنامه‌ریزی تعمیر گفته می‌شود.

نوع ایراد عیب یابی

حسگر مربوط به ایراد یا اعلام توسط مصرف‌کنندگان

1. نقص در احتراق

حسگر شعله

2. نقص در تهویه

پرشر سوئیچ فن

3. نقص در تهویه در دستگاه بدون فن

حسگر دود

4. نقص به علت گرمای بیش از حد

کلید حرارتی

5. کمبود فشار آب

کلید حداقل فشار آب

6. جلوگیری از یخ‌زدگی

حسگر مدار گرمایشی NTC

7. ایجاد صدا در زمان عملکرد آّب گرم مصرفی در دستگاه‌های دومبدل

مصرف کننده

8. ایجاد صدا در زمان عملکرد گرمایش

مصرف کننده

9. عدم گرمای مطلوب در ساختمان

مصرف کننده

10. عدم گرمای مطلوب آب گرم مصرفی

مصرف کننده

11. عدم عملکرد دستگاه در حالت مصرفی

مصرف کننده

12. بالا رفتن فشار در حالت گرمایش

مصرف کننده

(امکان تخلیه از شیر اطمینان)

پایین آمدن فشار در حالت عادی کلید حداقل فشار آب

نکته: شرکت‌های معتبر امروزی برای آسان‌تر کردن تعمیرات برای سرویس‌کاران، اقدام به ساخت نرم‌افزارهای موبایلی نموده‌اند تا در زمان تعمیر، سرویس‌کار به راحتی به معانی کدها و راه‌کارهای حل مشکل دسترسی داشته باشد. با توجه به ازدیاد نوع کدها و عملکرد به خصوص دستگاه‌های مختلف، با داشتن چنین فناوری، تعمیرات بسیار آسان‌تر شده است و پیدا کردن ایراد کار مشکلی نیست.در این نرم‌افزارهای موبایلی که قابلیت نصب بر روی انواع تبلت و لپ‌تاپ را نیز دارا هستند، هر شرکت سازنده، انواع پکیج‌های خود را به صورت جدا جدا، تعریف نموده، کدهای خطای مربوط به آن دستگاه را به صورت کامل بیان نموده و راه‌کارهای رفع عیب مربوط به آن ایراد را به صورت گام به گام و مفصل توضیح داده است.

1– سیستم گرمایش کار می‌کند ولی رادیاتورها گرمای مطلوب را ندارند علت چیست؟

–    کوتاه بودن ارتفاع شعله ( به علت کم بودن فشار گاز ساختمان و یا تنظیم نبودن شیر گاز )

–    کم بودن ظرفیت حرارتی دستگاه نسبت به گرمایشی ساختمان

–    وجود هوا در مدار

–    نیمه‌باز بودن شیرهای رفت و برگشت دستگاه

–    ضعیف شدن فنر سوپاپ بای‌پس یا رسوب گرفتن دریچه آب ( سوپاپ نیمه باز مانده است ).

–    استفاده از سوپاپ بای‌پس نامناسب

–    کاهش دقت NTC گرمایش

–  وجود اشکال در پمپ (1. دور پایین، 2.دبی کم، 3. شکستن پروانه پمپ و 4. وجود شن و ماسه در پمپ )

–    پایین بودن فشار در مدار گرمایش

–    رسوب گرفتن مبدل و رادیاتورها

–    استفاده از رادیاتورهای با جنس نامرغوب

–    استفاده از دودکش نامناسب

–    وجود خرابی در شیر سه‌راهه ( در نوع دومبدل )

–    خرابی کلید حرارتی یا استفاده از کلید حرارتی نامناسب

–    لوله‌کشی نامناسب مدار گرمایش ( پیچ و خم‌های زیاد و سایز نامناسب )

–    جابجا بستن لوله‌های رفت و برگشت رادیاتورها

–    خرابی پتانسیومتر گرمایش

–    نزدیکی بیش از حد رادیاتور به پکیج دیواری آب گرم ( به ویژه در لوله‌کشی انشعابی )

–    خرابی برد کنترل

2- سیستم آب گرم مصرفی گرمای مطلوب را ندارد علت چیست؟

–    کم بودن ارتفاع شعله

–    دقت نداشتن NTC مصرفی

–    رسوب گرفتن مبدل مصرفی خرابی شیر سه‌راهه در نوع دومبدل

–    تحریک نشدن فلوسوئیچ در نوع تک‌مبدل

–    دودکش نامناسب

–    اشکال در لوله کشی آب مصرفی ساختمان

–    دبی و سردی بیش از حد آب سرد ورودی

–    خرابی پتاسیومتر آب مصرفب

–    خرابی سوپاپ بای‌پس در نوع دومبدل

–    خرابی برد کنترل

3- پکیج دیواری در حالت آب گرم انفجاری روشن می‌شود علت چیست؟

–    تنظیم نبودن فاصله الکترود جرقه‌زن و مشعل

–    تنظیم نبودن فشار گاز

–    خرابی دودکش

–  ضعیف شدن جرقه (عوامب ضعیف شدن جرقه: 1. ضعیف شدن برق شهری، 2. ضعیف شدن ترانس جرقه‌زن، 3. نشتی برق یا برق دزدی و 4. اکسید شدن الکترود جرقه‌زن )

–    استفاده از قطعات گاز شهری به جای گاز مایع

–    مسدود شدن سوراخ‌های مشعل در اطراف جرقه‌زن

4- فشار آب در مدار گرمایش افت پیدا می‌کند علت چیست؟

–    وجود نشتی در مدار گرمایش

–    وجود هوا در مدار گرمایش

5- آب گرم مصرفی دچار نوسانات می‌شود علت چیست؟

–    زیاد بودن ارتفاع شعله

–    پایین آمدن دقت NTC مصرفی

–    استفاده هم‌زمان از چند شیر مصرفی

–    استفاده از پمپ فشار نامناسب در شبکه ساختمان

–    خرابی شیر سه‌راهه در نوع دومبدل

–    کم بودن فشار آب ساختمان

6- با افزایش دما، فشار مدار گرمایش افزایش می‌یابد علت چیست؟

–    خرابی یا تنظیم نبودن فشار هوای منبع انبساط

–    مسدود شدن شیلنگ منبع انبساط

–    متناسب نبودن منبع انبساط با حجم آب مدار گرمایش

7- فشار در مدار گرمایش خود به خود بالا می‌رود و شیراطمینان عمل می‌کند علت چیست؟

–    راه‌یابی آب مصرفی به مدار گرمایش از طریق شیر پرکن و مبدل مصرفی

–    سوراخ بودن مبدل ثانویه

–    تنظیم نبودن فشار باد منبع انبساط

–    خرابی منبع انبساط

–    گرفتگی مبدل اصلی

–    خرابی پمپ

–    هوا گرفتن مکرر رادیاتورها

8- دمای مدار گرمایش خوب است ولی دمای آب مصرفی کم است علت چیست؟

–    رسوب گرفتن مبدل اصلی

–    فعال نشدن فلوسوئیچ در نوع تک مبدل در وضعیت زمستانه

–    خرابی NTC

–    خرابی سوپاپ بای‌پس در نوع تک‌مبدل

–    خرابی پتاسیومتر مصرفی در برد

–    کم بودن فشار آب

–    خرابی شیر سه‌راهه در نوع دومبدل

–    خرابی برد کنترل

–    دبی آب مصرفی بیش از حد مجاز است.

9- به چه علتی، فشار سیستم در مدار پکیج دیواری آب گرم کاهش می‌یابد؟

–    ممکن است در سیستم لوله‌کشی و یا اتصالات، نشتی وجود داشته باشد.

–  همواره به هنگام هواگیری خودکار از شیرهای هواگیر، مقداری بخار هم خارج می‌شود و همچنین باعث می‌شود به مرور فشار سیستم کاهش بیابد.

–    فشار بالای سیستم باعث عمل نمودن شیر اطمینان می‌شود.

10- اگر به مدت زیادی قصد نداریم از پکیج استفاده نماییم، بهترین پیشنهاد چیست؟

–  بهتر است پکیج دیواری آب گرم را از برق خارج نموده و شیرگاز را ببندید و مراحل زیر را دنبال نمایید.

–    شیر فلکه اصلی ورودی آب سرد به پکیج دیواری آب گرم را می‌بندیم.

–    از شیر تخلیه تحتانی دستگاه، آب مدار گرمایش را تخلیه می‌کنیم.

–  روش سریع: شیر پرکن را باز می‌کنیم ( چون شیر فلکه بسته است، پس آبی وارد سیستم نمی‌شود ). نزدیک‌ترین شیر آب گرم مصرفی را باز می‌کنیم تا آب مدار گرمایشی تخلیه گردد.

11- فن خاموش است ولی پرشر سوییچ دود وصل نمی‌شود علت چیست؟

–    اشکال در سیم‌کشی

–    اشکال در پرشر سوییچ دود

–    وجود جریان هوا به علت عملکرد کولر آبی

12- فن روشن است ولی پرشر سوییچ دود وصل نمی‌شود علت چیست؟

–    لوله‌های اتصال به پرشر دود وصل نمی‌باشد.

–    دودکش را بررسی کنید.

–    پرشر سوییچ دود خراب است.

13- پمپ کار نمی‌کند.

–    برق به پمپ نمی‌رسد.

–    پمپ خراب است.

–    پمپ گریپاژ جام است.

–    برد الکترونیک خراب است.

14- شعله تشکیل می‌شود و دستگاه پس از 5 ثانیه ریست می‌شود.

–    میله یون درون شعله قرار ندارد.

–    تنظیم گاز در وضعیت استارت صحیح

–    میله یون اشکال دارد.

–    کابل میله یون به برد کنترل قطع است.

–    اتصال زمین قطع است.

–    میله یون اتصال بدنه دارد.

–    برد کنترل ایراد دارد.

15- آب گرم مصرفی و گرمایش هر دو فعالند ولی گرمای خوبی ندارند.

–  اگر شیر سه‌طرفه بین دو حالت آب‌گرم مصرفی و گرمایش گیر کند این حالت پیش می‌آید. رفع عیب: سلامت محرک شیر سه‌طرفه و در صورت لزوم مغزی آن مورد بررسی قرار گیرد.

16- فشار سیستم گرمایش بالا یا پایین می‌رود.

–  خرابی منبع انبساط از دلایل رایج این مشکل است ولی اگر مبدل ثانویه سوراخ باشد به طور معمول فشار مدار گرمایش بالا می‌رود و در مواردی که فشار آب ساختمان کم باشد فشار آب مدار بسته پایین می‌آید و در صورت نشت آب از شیر پرکن نیز با بالا بودن فشار آب منزل فشار مدار گرمایش بالا می‌رود.

17- آب گرم مصرفی داریم ولی با فشار کم و همراه با سرد و گرم شدن و سر و صدا.

–  اگر مسیر 1/2 مبدل ثانویه یا دومنظوره کمی رسوب گرفته باشد به علت افت فشار ایجاد شده دبی عبوری آن نیز کاهش می‌یابد و چون آب گرم مصرفی خوب گرم نمی‌شود دستگاه با حداکثر توان کار می‌کند و در برخی مواقع داغ شده و قطع، سپس وصل می‌شود.

رفع عیب: در صورت لزوم مبدل با اسید شرکتی رسوب‌گیری شود.

18- پکیج مرتبا روشن و خاموش می‌شود.

–    تنظیم نبودن میزان گاز و هوای لازم

–    خرابی شیر سه‌طرفه و شیر بای‌پس

–    رسوب در مسیر 3/4 مبدل ثانویه

19- دستگاه در حالت فن باقی می‌ماند.

–    عمل نکردن پرشر دود

–    قطعی فن و یا سیم‌پیچ فن

–    وجود ترک در لوله ونتوری یا شیلنگ سیلیکونی

–    شل یا مسدود بودن لوله ونتوری یا شیلنگ رابط

–    اشتباه بسته شدن یا قطعی سیم‌های پرشر دود

–    کم بودن دور فن

20- عدم روشن شدن پکیج در حالت آب گرم مصرفی:

–    اگر در گرمایش کار کند ولی در مصرفی نه، به احتمال زیاد ایراد از فلوسوئیچ است.

–    فلوسوئیچ را تست کنید.

21- صدادار بودن مبدل دستگاه:

–    عدم تنظیم مناسب شیر گاز

–    پایین بودن دبی در گردش مدار ( گرفتگی مدار و خرابی پمپ )

–    رسوب گرفتن مبدل

–    هوا گرفتن دستگاه

–    خرابی NTC

–    کیفیت نامناسب مبدل

–    استفاده از اتصالات نامناسب ( تغییر قطرهای ناگهانی در لوله‌کشی موجب افت فشار می‌شود. )

–    استفاده از صافی برگشت نامناسب در ورودی مبدل

–    استفاده از استرینر روی دستگاه

–    آسیب‌دیدگی ( سوختگی یا دفرمگی ) فین‌های مبدل

22- آب دادن هواگیر خودکار:

علت احتمالی:

–    در اثر رسوب‌گذاری داخل هواگیر خودکار یا خرابی واشر آن

–    شکستگی کف بدنه یا آبدان

راه حل:

–    تمیز نمودن هواگیر در صورت امکان و یا تعویض آن

23- آب دادن شیر اطمینان:

علت احتمالی:

–    فشار آب از حد مجاز بیشتر است.

–    خراب بودن شیر اطمینان

–    گیر کردن آشغال در داخل شیر اطمینان

–    شیر پرکن باز است.

راه حل:

–    تنظیم فشار آب داخل دیگ

–    تعویض شیر اطمینان

–    تعمیر شیر و یا تعویض آن در صورت برطرف نشدن عیب

–    بستن شیر پرکن

24- پمپ صدا می‌دهد.

علت احتمالی:

–    بوش‌های پمپ خراب است.

–    پمپ بدون آب کار کرده است.

–    وجود هوای زیاد در داخل پمپ

راه حل:

–    تعویض پمپ

–    تعویض پمپ، پر کردن آب منبع

–    هواگیری پمپ

25- شعله از زیر دستگاه بیرون می‌زند.

علت احتمالی:

–    دوده گرفتن مبدل حرارتی و یا دودکش

–    استفاده بیش از حد زانو و طول بلند در لوله افقی دودکش

–    فشار گاز زیاد است.

–  در اثر گرمای زیاد در قسمت انتهایی دودکش و خنک بودن قسمت ابتدایی آن، دودکش به صورت معکوس عمل کرده است.

–    وجود هواکش قوی در محلی که پکبج نصب شده است.

–    نداشتن کلاهک H

راه حل:

–    تمیز کردن مبدل حرارتی و دودکش

–    استفاده از دودکش مناسب

–    تنظیم گاز به وسیله پیچ تنظیم شیر کنترل گاز

–    نصب فن روی پکیج

–    رساندن هوای لازم به پکیج، در صورت لزوم قطع هوامش

–    نصب کلاهک H

26- سیستم مرتبا نیاز به هواگیری دارد و نشتی هم نداریم.

–    فشار هوای منبع انبساط کاهش یافته است.

راه حل: فشار هوای منبع انبساط پس از تخلیه سیستم در حالت خاموش باید 1 بار باشد.

–    اغلب در زمان استفاده از رادیاتورهای آلومینیومی اتفاق می‌افتد.

راه حل: استفاده از ماده فرناکس

تعمیرات پکیج ایران رادیاتور غرب تهران

درباره شرکت ایران رادیاتور

محصولات ایران رادیاتور 

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

کد خطای پکیج ایران رادیاتور

 قوانین خدمات پس از فروش