۱٫تعمیر پکیج ایران رادیاتور بدون تعطیلی در تمام روزهای هفته
۲٫حضور سرویسکار در کمتر از ۱ ساعت بعد از اولین تماس
۳٫تعمیرات ایران رادیاتور ۱۰۰٪ در محل
۴٫قطعات اورجینال و شرکتی
۵٫ضمانت نامه کتبی جهت خدمات و گارانتی کتبی قطعات
۶٫دارای تکنسینهای مجرب و آموزش دیده جهت تعمیر پکیج ایران رادیاتور
۷٫سرویس دهی در ۲۴ ساعت شبانه روز
۸٫تمامی پرسنل دارای مدرک فنی و حرفه ای و مجوز فعالیت از شرکت تولید کننده میباشند.
۹٫دارای چندین شعبه فعال در سراسر تهران
۱۰٫کافیست یکی از شماره های ما را شماره گیری کنید ودرخواستتان را از ما بخواهید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید

تعمیر پکیج بوتان

مرکز تعمیر پکیج ایران رادیاتور آماده پاسخگویی به سؤالات شماست


همکاران ما با امید آنکه بدون نیاز به مراجعه سرویسکار و به صورت تلفنی مشکل شما را برطرف نمایند تلاش میکنند .ولی در صورتیکه بعد از مشاوره فنی با کارشناسان ما موفق به رفع ایراد از پکیج نشدید درخواست اعزام تعمیرکار نموده تا در اسرع وقت همکاران ما مراجعه و به بهترین نحو دستگاه شما را سرویس مینمایند

مشترک گرامی : در صورتی که بعد از مطالعه مطالب این سایت به سوالی برخورد کردید، سوالات خود را از بخش دیدگاه ها در انتهای صفحه مطرح کنید تا در اسرع وقت بهشون پاسخ داده شود

آدرس و تلفن مراکز مجاز تعمیرات ایران رادیاتور :

مرکز شماره ۱ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :
هفت تیر – مفتح جنوبی -کوچه جار
۰۲۱-۸۸۳۱۴۴۱۰
مدیریت : ۰۹۱۲۳۰۴۶۵۳۹

مرکز شماره ۲ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :
ولنجک – روبروی مرکز مخابرات
۰۲۱-۲۲۱۷۱۴۷۷
مدیریت : ۰۹۱۲۰۹۷۴۰۵۳

مرکز شماره ۳ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :
شهرک غرب -خیابان دادمان- خیابان درختی
۰۲۱-۸۸۱۹۵۴۲۵

مرکز شماره ۴ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :
نارمک – خیابان سمنگان – روبروی مسجد جامع
۰۲۱-۷۷۶۸۲۴۹۳

مرکز شماره ۵ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :
اکباتان – بیمه چهارم -نبش کوچه دوم
۰۲۱-۴۴۵۷۰۵۳۰
مدیریت : ۰۹۳۶۲۱۷۵۷۸۱

 

۱۸ توصیه مهم در رابطه با پکیج

 1. مدار گرمایش یک مدار بسته است و حجم اب ثابتی قبل از استفاده از دستگاه راهنمای کاربر آن را مطالعه نموده و موارد توصیه شده را به دقت عمل نمائید . دفترچه راهنما را در محل مشخص نزد خود نگهدارید تا در مواقع لزوم در دسترس شما یا سرویس کار مربوطه قرار گیرد .در آن وجود دارد ، از تخلیه و یا تعویض آب آن خودداری کنید .


 2. درصورتی که مکررا مجبور به استفاده از شیر پرکن جهت اصلاح فشار هستید ، احتمالا سیستم دارای نشتی است و قبل از ایجاد آسیب های جدی تر برای برطرف کردن این عیب از متخصص کمک بگیرید . 

 1. پس از شارژ آب مدار گرمایش ، عمل هواگیری را از تک تک رادیاتورها انجام دهید . برای این منظور پیچ هواگیری بالای رادیاتور را باز نمایید تا هوای ان کاملا تخلیه شده و اب به صورت پیوسته خارج شود .


 2. پس از هواگیری مجددا فشار مدار از روی فشارسنج دستگاه کنترل شود .


 3. اگر قرار است چند مدتی پکیج شما بدون استفاده بماند ، می توانید شیرآب سرد ورودی ( روی دیوار در، قسمت زیر دستگاه ) را ببندید و توسط سلکتور انتخاب فصل دستگاه را به حالت آماده به کارStandby) ) ببرید ولی دوشاخه برق را از پریز نکشید تا در مواقع لزوم سیستم ضدقفل پمپ و ضد یخ زدگی بتواند وظیفه خود را انجام دهد .


 4. برای جلوگیری از آسیب های ناشی از نوسان برق که برد کنترل و سایر قسمت های الکتریکی را تهدید می کند ، بهتر آن است که از محافظ در ورودی برق اصلی دستگاه استفاده شود ولی حتما دقت نمایید که محافظ استاندارد و دارای سیستم ارت به کار ببرید


 5. هرازگاهی بدنه دستگاه را لمس کنید و درصورت داغ بودن غیرعادی به سرویس کار مجاز اطلاع دهید .


 6. حداقل سالی دو مرتبه لوله دودکش دستگاه درحال کار را با احتیاط لمس کنید ، در صورتی که دودکش به اندازه کافی گرم نیست ، مسیر دودکشی ( تا روی بام ) را به دقت بازدید نمایید و از باز بودن و وجود کلاهک H مطمئن شوید . ( روش تست دقیق دودکش در پایان فصل اول همین کتاب شرح داده شده است ) .


 7. تغییر رنگ سقف و دیوارهای اطراف پکیج شما نشانه نشت گازهای سمی به فضای داخل ساختمان است ( رنگ سقف و دیوارها به زردی گرایش پیدا می کند ) .


 8. از قرار دادن هرگونه وسیله گرمازا ( سماور، اجاق گاز ، کتری برقی و… ) در زیر پکیج اجتناب کنید . دمای آب گرم مصرفی را به میزانی تنظیم کنید که نیاز به مخلوط کردن با آب سرد نداشته باشد . با این کار علاوه بر کاهش مصرف گاز ، در استهلاک دستگاه نیز به میزان قابل توجهی صرفه جویی می شود . 

 9. سروصدای اضافی و یا اشکالات رخ داده هرچند جزئی ، می تواند منجر به خسارت به قسمت های دیگردستگاه شود ، لذا هرچه سریع تر آنها را به اطلاع سرویس کار مربوطه برسانید . 

  ممکن است در برخی از ساعات شبانه روز دمای ساختمان شما زیاد باشد ، برای کم کردن دمای کلی ساختمان این کار را از طریق تنظیمات دمای دستگاه در روی پانل انجام دهید . کم کردن از طریق تمامی شیرهای رادیاتورها به پکیج آسیب میزند ، مگر این که منظور فقط کم کردن یک اتاق یا ناحیه خاصی از ساختمان باشد . ( همه شیرهای رادیاتورها را باهم کم نکنید ) .

   


 10. درصورتی که در ساختمان شما از سیستم گرمایش از کف استفاده شده ، حداکثر دمای قابل تنظیم برای گرمایش ۴۲ درجه سانتی گراد است .

 11. اگر در فصل زمستان نیاز به استفاده طولانی مدت از آب مصرفی دارید ( استحمام یا شستشو ) ، هر ۲۰-۱۵ دقیقه یک مرتبه به مدت ۴-۳ دقیقه آب مصرفی را ببندید با این کار به دستگاه اجازه می دهید آب گرم را به رادیاتورها ارسال نماید و از افت دمای ساختمان جلوگیری می شود 

 12. درصورتی که پکیج شما در فضای آزاد ( تراسی ، حیاط ) نصب شده است وجود جعبه فلزی مخصوص ( کاور) بر روی آن الزامی است . 

 13. از فضای داخل کاور دستگاه برای نگهداری اشیا ، علی الخصوص مواد قابل اشتعال استفاده نکنید 

 14. حتی المقدور سعی کنید دمای آب مصرفی و گرمایش را تا مقدار حداکثر بالا نبرید . 

 15. درصورتی که به طور ناگهانی ریزش آب از قسمت زیرین پکیج آغاز شود ، احتمالا علت آن افزایش غیرمعمولی فشار آب مدار گرمایش است که یکی از دلایل آن کامل بسته نشدن شیرپرکن است ، در این حال با حفظ خونسردی مراحل زیر را انجام دهید :

۱- دوشاخه دستگاه را از پریز بکشید و شیر آب سرد ورودی دستگاه ( شیر شماره ۱ ) را ببندید .

۲- پس از قراردادن ظرفی ( برای جمع آوری آب ) در زیر دستگاه منتظر بمانید تا ریزش آب خاتمه یابد .

۳- به عقربه فشارسنج دستگاه نگاه کنید درصورتی که فشار ۳bar را نشان می دهد ، نشانه آن است که شیر اطمینان عمل کرده است .

۴- شیر پرکن دستگاه را به درستی ببندید .

۵- از طریق باز کردن شیر هواگیری یکی از رادیاتورها ( معمولا حوله خشک کن حمام ) فشار را تا bar ۱/۵ کاهش دهید .

۶- برای راه اندازی مجدد دستگاه عجله نکنید ، ابتدا قسمت های خیس را به دقت خشک نموده و سپس دستگاه را مجددا راه اندازی نمایید .

۷- در صورت تکرار این اتفاق سرویس کار را در جریان قرار دهیدکلیه تعمیرکارانی که در این مرکز مشغول به تعمیرات پکیج ایران رادیاتور هستند از متخصص‌ترین افراد در این زمینه بوده که سال‌هاست کارشان فقط تعمیر پکیج ایران رادیاتور میباشد و به‌ تمامی قسمت های پکیج گرمایشی ایران رادیاتور آشنایی کامل دارند که همین امر باعث میشه جهت عیب یابی در اولین نگاه ایراد پکیج را پیدا کنند و نسبت به تعمیر آن اقدام خواهند کرد به دلیل اینکه پکیج گرمایشی هم به لحاظ ایمنی و هم ازنظر نیاز خانواده یکی از حساس‌ترین لوازم منزل است به‌هیچ‌عنوان تعمیر پکیج ایران رادیاتور خود را به افراد غیرحرفه‌ای واگذار نکنید زیرا علاوه بر تحمیل کردن هزینه‌های گزاف امکان آسیب رساندن به این دستگاه نیز وجود دارد
شیوه کار تعمیرکاران این مرکز به این صورت میباشد :

وقتی تعمیرکار پکیج ایران رادیاتور از طرف ما جهت تعمیر پکیج ایران رادیاتور به محل شما اعزام میگردد ابتدا اقدم به برسی و چکاب کلی سیستم شما کرده بعد از انجام یک چکاب کلی میزان خرابی و حدود هزینه تعمیر پکیج ایران رادیاتور را به شما اعلام خواهد کرد تا شما بتوانید با برسی و برآورد هزینه تصمیم بر تعمیر پکیج ایران رادیاتور خود بگیرید و با توجه به این مورد که تعمیرکاران پکیج شوفاژ دیواری ایران رادیاتور به‌ صورت کاملاً تخصصی اقدام به سرویس و تعمیر پکیج ایران رادیاتور شما می‌کنند مطمئناً بهتر از هر تعمیرکار دیگری به نقاط ضعف و مشکلات احتمالی این وسیله آشنایی دارند و در کمترین زمان ممکن به عیب اصلی دستگاه پی برده و مشکل را حل خواهند کرد و علاوه بر تحمیل نکردن هزینه اضافی قادر خواهند بود که قطعات پکیج دیواری را تعمیر کرده تا اینکه آن را تعویض کنند تا شما بتوانید همچنان از قطعات اصل و شرکتی محصولتان استفاده کنید

جهت تعمیر پکیج ایران رادیاتور در شهر تهران فقط با ما تماس بگیرید

همشهری گرامی جهت تعمیرات ایران رادیاتور و همچنین ضمانت خدمات انجام شده با نزدیکترین شعبه به محل خود تماس حاصل نمایید و مطمئن باشید این مجموعه بهترین و خبره ترین تعمیرکاران را بکار گرفته و این اطمینان را به شما میدهیم که تعمیرات پکیج شما را به بهترین نحو و بالاترین کیفیت انجام داده و برای اطمینان خاطر شما کلیه سرویس انجام شده را به مدت ۶ ماه بصورت کتبی تضمین خواهند کرد .
پس با خیال راحت تماس بگیرید و تعمیر پکیج ایران رادیاتور خود را به ما بسپارید

کلیه مطالب آموزشی این سایت را جهت اموزش تعمیرات ایران رادیاتور مطالعه و بکار برید

بزرگترین سایت اموزشی جهت تعمیر پکیج ایران رادیاتور

در این مرکز به طور محدود تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور صورت میگیرد

تعمیر پمپ پکیج ایران رادیاتور

مطالب این سایتو مطالعه کنید تا برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور نیاز به تعمیرکار نداشته باشید
بزرگترین مرکز خدمات و تعمیرات پکیج ایران رادیاتور در تهران
تعمیر پکیج ایران رادیاتور

تعمیر پکیج ایران رادیاتور در کلیه مناطق غرب و شمال غرب تهران

اگر از حضور پیآپی تعمیرکار جهت تعمیر پکیج ایران رادیاتور کلافه شده اید و نیاز به نیروی ماهر جهت تعمیرات پکیج ایران رادیاتور خود نیاز دارید با ما تماس بگیرید تا بهترین و خبره ترین افراد در زمینه تعمیرات پکیج ایران رادیاتور در تهران را به شما معرفی نموده و تعمیر پکیج ایران رادیاتور خود را با خیال آسوده به آنها بسپارید

مزایای تعمیر پکیج ایران رادیاتور در نمایندگی مجاز :

 • تسلط کامل تکنسین های حرفه ای و مجرب بر تعمیر پکیج ایران رادیاتور
 • ارائه خدمات در حضور مشتری بدون نیاز به حمل دستگاه و اعلام هزینه تعمیرات به مشتری قبل از شروع کار
 • استفاده از قطعات اورجینال و اصل شرکتی در تعمیر پکیج های دیواری و تحویل به موقع و در کوتاهترین زمان ممکن به مشتری
 • ارائه خدمات تخصصی جرم گیری و رسوب گیری کامل محفظه مبدل پکیج دیواری، تعمیر برد پکیج دیواری، رفع مشکل افت فشار و افت گرمایش ،رفع مشکل خروجی کم آب
 • فروش کلیه لوازم یدکی پکیج های دیواری به قیمت کارخانه
 • کلیه خدمات تعمیراتی صورت گرفته در رابطه با تعمیر پکیج ایران رادیاتور توسط تعمیرکاران ما دارای گارانتی و ضمانت سه ماهه از طرف این شرکت می باشد.

باید توجه داشت یک تعمیرکار ایده آل برای سرویس پکیج :

 • باید دارای مدرک معتبر از سازمان فنی حرفه ای باشد
 • باید دارای تجربه کافی در زمینه تعمیرات پکیج باشد
 • باید از سوی مرکزی جهت ضمانت وی مورد تایید قرار گیرد

{تا در صورت وجود هر مشکلی پس از انجام تعمیرات و عدم پاسخگویی سرویسکار مرکزی جهت پیگیری داشته باشیم}


دانلود فایل PDF اصول عملکرد انواع پکیج دیواری


دانلود

دانلود فایل PDF آموزش اجزای تشکیل دهنده پکیج


دانلود
دانلود فایل PDF نصب و راه اندازی پکیج


دانلود

دانلود فایل PDF عیب یابی و رفع عیب پکیج


دانلود

دانلود فایل PDF در مورد پکیج دیواری


دانلود

دانلود فایل PDF کدهای خطای انواع پکیج دیواری


دانلود


خدمات و تعمیر پکیج ایران رادیاتور در سراسر تهران

۸۸۱۹۵۴۲۵ ۴۴۵۷۰۵۳۰

۲۲۹۲۶۱۷۲ ۴۴۳۶۳۵۹۹

۷۷۶۸۲۴۹۳

قبل از هرگونه عیب یابی در پکیج های دیواری ،موارد زیر را به دقت بررسی نمایید:

۱٫فشار گاز مناسب باشد

۲٫برق ورودی موجود و ولتاژ مناسب باشد

۳٫حداقل فشار آب {در مدار گرمایش }بالای ۱

bar باشد

۴٫تمامی شیرهای دستی باز باشند

۵٫پکیج هواگیری شده باشد

۶٫آب گرم با دبی حداقل ۲ لیتر در دقیقه مصرف شود یا حداقل فشار ۰٫۵ bar را داشته باشد

۷٫صافی مدار گرمایش تمیز باشد

۸٫تمامی کلید های مربوطه را در وضعیت وصل قرار دهید {البته در تابستان فقط ولومی که عکس شیر آب دارد } و کلیدی که ارقام ۰ و ۱ دارد را روی ۱ گداشته

قبل از انجام سرویس و تعمیر پکیج دیواری رعایت نکات زیر الزامی است

۱٫کلید اصلی برق دستگاه را قطع نمایید و دوشاخه را از پریز خارج نمایید

۲٫شیر دستی گاز ورودی به دستگاه را ببندید اگر دسته شیر در امتداد لوله گاز باشد ،شیر باز و در صورتیکه عمود بر لوله گاز باشد شیر بسته است

۳٫آب داخل پکیج مدار آب گرم مصرفی و مدار گرمایش را بدین صورت تخلیه نمایید ابتدا همانطور که گفته شد

۴٫شیر اصلی اب ورودی به دستگاه را قطع کنید سپس شیر آب گرمی را که در پایین ترین سطح قرار دارد باز کنید

جهت عیب یابی پکیچ های ایران رادیاتور راه هایی وجود دارد که در ادامه به آنها میپردازیم :

عیب یابی و تعمیر پکیج ایران رادیاتور

عیب ۱ : رادیاتورها گرمای مناسبی ندارند ولی سیستم گرمایش کار میکند
علت ها :
۱- ارتفاع شعله کوتاه است
رفع عیب :
تنظیم ارتفاع شعله

۲-ظرفیت دستگاه کم میباشد به نسبت ساختمان
۳- مدار شوفاژ هوا دارد
رفع عیب :
نصب هواگیری خودکار و تزریق مایع فرکانس

۴-باز نبودن کامل شیرهای رفت و برگشت رادیاتور
رفع عیب :
شیرهای رفت و برگشت کامل باز شود

۵- فنر سوپاپ ضعیف شده
رفع عیب :
فنر سوپاپ بایپاس رسوب زدایی و در صورت نیاز تعویض گردد

۶- استفاده از بایپاس نامناسب
رفع عیب :
تعویض بایپاس

۷- کاهش دقت NTC گرمایش
رفع عیب :
سنسور تعویض شود
۸- پمپ ( ۱/دورپایین۲/دبی کم۳/شکستن پروانه پمپ۴/وجود شن و ماسه در پمپ)
رفع عیب :
بررسی موارد ذکر شده و رفع عیب

۹- پایین بودن فشار بار در مدار گرمایش
رفع عیب :
تنظیم فشار بار روی ۱/۵

۱۰- رسوب گرفتن مبدل ثانویه و ردیاتور ها
رفع عیب :
مبدل ثانویه و شوفاژها رسوب زدایی و شستشو داده شود

۱۱- استفاده از ردیاتور های جنس بد
۱۲-  دودکش نامناسب
رفع عیب :
اصلاح دودکش

۱۳- وجود خرابی در شیر سه راهه پکیج دو مبدل
رفع عیب :
رسوب زدایی شیر سه راهه و یا تعویض شیر موتوری

۱۴- خرابی کلید حرارتی ۱۰۵ درجه
رفع عیب :
تعویض ترموستات حد

۱۵- وجود پیچ و خم های زیاد در لوله کشی و یا سایز نامناسب
رفع عیب :
اصلاح لوله کشی شوفاژ

۱۶- جابجا بستن لوله های رفت و برگشت شوفاژ
رفع عیب :
اگر شیرهای بالا و پایین رادیاتور از پایین گرم میشد باید شیلنگ های زیر پکیج برعکس شود

۱۷- خراب شدن پتاسیومتر گرمایش

عیب ۲ : آب مصرفی ولرم میباشد
علت ها :
۱- ارتفاع شعله
رفع عیب :
تنظیم ارتفاع شعله

۲-NTC مصرفی
رفع عیب :
سنسور تعویض شود
در مورد سنسور ان تی سی پکیج

۳– رسوب گرفتن مبدل ثانویه
رفع عیب :
مبدل ثانویه رسوب زدایی شود
آموزش رسوب زدایی مبدل ثانویه پکیج

۴- شیر سه راهه در نوع دومبدله
رفع عیب :
شیر موتوری تعویض گردد
در مورد شیر سه راهه پکیج دیواری
۵- فلوسوئیچ در نوع تک مبدله
رفع عیب :
فلوسوئیچ تعویض گردد
در مورد فلوسوئیچ و فلومتر پکیج دیواری
۶- دودکش
رفع عیب :
نصب دودکش مناسب
۷-  لوله کشی آب مصرفی ساختمان
رفع عیب :
اجرای لوله کشی صحیح آب مصرفی

۸- دبی آب
رفع عیب :
تنظیم دبی آب ورودی با تنظیم پمپ فشار آب ساختمان

۹- پتاسیومتر آب مصرفی
۱۰-سوپاپ بای پس در نوع دو مبدله
رفع عیب :
سوپاپ بایپاس رسوب زدایی شود و در صورت نیاز تعویض گردد.
در مورد بایپاس پکیج دیواری
۱۱- خرابی پمپ در نوع دومبدله
رفع عیب :
بررسی جام بودن پمپ و در صورت لزوم تعویض پمپ سیرکولاتور
در مورد پمپ پکیج دیواری
۱۲- خرابی برد کنترل

عیب ۳ : آب مصرفی گرم بوده ولی رادیاتورها سرد است
علت ها :
۱- پمپ در نوع تک مبدله
رفع عیب :
در صورت جام بودن رفع گیرپاژ شود و در صورت معیوب بودن تعویض گردد

۲- خرابی یا گیر کردن فلوسوئیچ
رفع عیب :
شیلنگ های آب سرد و گرم را یک بار جابجا ببندید و آب را باز کنید اگر گیر باشد برطرف میشود و در صورت نیاز تعویض شود

۳- باز بودن سوپاپ بای پس در نوع تک مبدله
رفع عیب :
فنر بایپاس تعویض شود

۴- شیر سه راهه در نوع دو مبدله
رفع عیب :
شیر موتوری تعویض گردد
در مورد شیر سه راهه پکیج دیواری

عیب ۴ : علت صدای بلند هنگام روشن شدن
علت ها :
۱- فاصله الکترود جرقه زن و مشعل
رفع عیب :
تنظیم فاصله الکترود جرقه زن تا برنر به اندازه ۳ میلیمتر تا ۵ میلیمتر

۲- فشار گاز کم
رفع عیب :
پیچ برنجی شیر گاز را کم بچرخانید تا فشار گاز بیشتر شود و در صورت عدم رفع مشکل به اداره گاز تماس بگیرید

۳- خرابی دودکش
رفع عیب :
نصب دودکش مناسب

۴- ضعیف شدن جرقه : ۱/ضعیف شدن برق شهری۲/ ضعیف شدن ترانس جرقه زن ۳/نشتی برق یا برق دزدی۴/اکسید شدن الکترود جرقه زن
رفع عیب :
موارد ذکر شده را به دقت بررسی و در صورت نیاز قطعه معیوب را تعویض نموده

۵- استفاده از نازل گاز مایع به جای گاز شهری
رفع عیب :
نازل ها تعویض گردد
نحوه تعویض گاز مصرفی پکیج

۶- کثیف شدن سورخ های مشعل زیر جرقه
رفع عیب :
تمیز کردن برنر مشعل با فرچه و یا مسواک

عیب ۵ : فشار بار پکیج مرتب کم میشود
علت ها :
۱- وجود نشتی در مدار گرمایش
رفع عیب :
بررسی و رفع نشتی

۲- وجود هوا در مدار گرمایش
رفع عیب :
استفاده از ماده فرکانس

عیب ۶ : آب مصرفی سرد و گرم میشود
علت ها :
۱- زیاد بودن ارتفاع شعله
رفع عیب :
تنظیم ارتفاع شعله توسط متخصص

۲- پایین آمدن دقت NTC مصرفی
رفع عیب :
تعویض سنسور آب مصرفی

۳- استفاده همزمان از چند شیر مصرفی
۴- استفاده از پمپ فشار نامناسب در شبکه ساختمان
رفع عیب :
تعویض و یا تنظیم پمپ فشار آب ساختمان

۵- خرابی شیر سه راهه در نوع دو مبدله
رفع عیب :
رسوب زدایی شیر سه راهی و یا تعویض شیر موتوری

۶- کم بودن فشار آب ساختمان
رفع عیب :
نصب پمپ فشار آب

عیب ۷ : با افزایش دما ، فشار بار دستگاه بالا میرود
علت ها :
۱- خرابی شیر پرکن
رفع عیب :
تعویض شیر پرکن

۲- مسدود شدن شیلنگ منبع انبساط
رفع عیب :
تعویض شیلنگ منبع با رابط مسی منبع انبساط

۳- کوچک بودن حجم منبع انبساط نسبت به ظرفیت پکیج
رفع عیب :
تعویض منبع انبساط با حجم مناسب

عیب ۸ : فشار در مدار گرمایش به حدی بالا میرود که شیر اطمینان عمل میکند
علت ها :
۱- راه یابی آب مصرفی به مدار گرمایش از طریق : شیر پرکن و مبدل مصرفی
رفع عیب :
شیر پرکن تعویض گردد و در نوع تک مبدل مبدل تعویض شود

عیب ۹ : دمای رادیاتور خوب است ولی دمای آب مصرفی کم میباشد
علت ها :
۱- رسوب گرفتن مبدل مصرفی
رفع عیب :
مبدل ثانویه رسوب زدایی شود
رسوب زدایی مبدل ثانویه پکیج

۲- فعال نشدن فلوسوئیچ در نوع تک مبدله در وضعیت زمستانه
رفع عیب :
فلوسوئیچ تعویض گردد
در مورد فلوسوئیچ و فلومتر پکیج دیواری
۳- خرابی NTC
رفع عیب :
سنسور ان تی سی تعویض گردد
در مورد NTC پکیج دیواری
۴- خرابی سوپاپ بای پس در نوع دو مبدله
رفع عیب :
سوپاپ بایپاس رسوب زدایی شود و در صورت نیاز تعویض گردد.
در مورد بایپاس پکیج دیواری
۵- خرابی پتاسیومتر مصرفی در برد
۶- کم بودن فشار آب
رفع عیب :
نصب پمپ فشار آب ساختمان
۷- خرابی شیر سه راهه در نوع دو مبدله
رفع عیب :
شیر موتوری تعویض گردد
در مورد شیر سه راهه پکیج دیواری
۸- خرابی برد کنترل


راحت‌ترین عیب‌یابی جهت تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

حالا که ترتیب استارت قطعات را دانستیم، پیدا کردن ایراد آسان‌تر می‌شود. به عنوان مثال اگر دستگاهی روشن شد و تا مرحله فن جلو رفت اما شعله تشکیل نشد، ایراد می‌تواند در تهویه نامناسب باشد و نشان از تایید نشدن عبور جریان هوا در پرشر فن دارد. البته تعمیرکار می‌بایست با اطلاعات کافی راجع به قطعات و نحوه عملکرد آن‌ها ایراد را پیدا کند. بهترین راهکار برای عیب‌یابی دقیق، آنالیز کردن ایراد و تقسیم‌بندی قطعاتی که می‌توانند با ایراد رابطه داشته باشند. در ذهن خود یک جدول تشکیل داده و یا به صورت کتبی بنویسید.

مثال: قطعات مربوط به ایراد نقص در تهویه مانند ایرادی که در بالا توضیح دادیم کدامند؟

مسیر دودکش – فن – ونتوری – شیلنگ‌های ارتباطی – پرشر فن – سیم‌های اتصال – برد کنترل.

حالا که می‌دانیم امکان چه مشکلاتی وجود دارد، برای تست آن‌ها آماده می‌شویم و برای راحتی کار و سرعت بالاتر ، از ساده‌ترین ایراد شروع می‌کنیم. در این مورد چک کردن مسیر دودکش راحت‌ترین جست‌وجو می‌باشد. با جدا کردن دودکش از دستگاه و استارت مجدد آن برای چند لحظه می‌توان یکی از احتمالات را تست کرد. در صورت کارکرد دستگاه می‌بایست ایراد را در دودکش و مجرای خروجی جست‌وجو کرد. اگر هنوز ایراد وجود دارد، از این پس ایرادهای الکتریکی و مکانیکی را ازهم تفکیک می‌کنیم. برای این کار فیش‌های متصل به پرشرفن را جدا کرده و پس از روشن شدن فن به صورت دستی به یکدیگر متصل می‌کنیم.

در صورت ادامه کار، ایراد را در قسمت فن، پرشر فن، ونتوری و شیلنگ‌ها جست‌وجو می‌کنیم. اما اگر با عمل جامپر کردن سیم‌ها، مشکل حل نشد، همین عمل را در آخرین نقطه اتصال سیم‌های پرشر فن به برد کنترل انجام می‌دهیم تا از سلامت مدار سیم کش اطمینان حاصل شود. حال اگر با جامپر کردن بر روی خود برد کنترل مشکل رفع نشد، می‌بایست برد کنترل تعویض شود. می‌پرسید اگر ایراد از قسمت الکترویکی نبود و با جامپر کردن سیم‌های پرشر فن رفع نشد چگونه عمل کنیم؟ در این صورت، با یک آوومتر در حالت بیزر پرشر فن را در حالت فن روشن و فن خاموش تست می‌کنیم تا از سلامت پرشر باخبر شویم. اگر با فن روشن اتصال برقرار نشد، شیلنگ پرشر را از قسمت فن جدا کرده و عمل مکش و یا دهش را به صورت مصنوعی با دهان انجام می دهیم. این عمل می‌تواند سلامت شیلنگ‌های رابط را ثابت کند. در صورت سالم بودن شیلنگ‌ها و پرشر به سراغ آخرین قطعات یعنی فن و ونتوری می‌رویم. برای تست ونتوری می‌بایست از باز بودن مسیر شیلنگ‌ها به ونتوری و عدم وجود ضایعات در مسیرهای ونتوری مطمئن شد، سپس ولتاژ برق فن را با ولت‌متر چک می‌کنیم، زیرا اگر ولتاژ پایین باشد فن روشن می‌شود، اما مقدار جریان هوا به علت سرعت پایین‌تر بلوئر فن به حد کافی نمی‌رسد. در این نوع عیب‌یابی کلیه قطعات مربوط به ایراد به ترتیب درصد احتمال خرابی تست می‌شوند و احتمال خطا بسیار پایین است برای این نوع عیب‌یابی، می‌بایست نحوه عملکرد آوومتر را بدانید تا بتوانید با استفاده از آن قطعات را تست کنید. با این روش تعمیر، نه تنها در پکیج، بلکه در کلیه لوازم با اطلاعات کافی در مورد قطعات آن می‌توان ایراد را تشخیص و برای رفع آن قدام کرد. به این روش، برنامه‌ریزی تعمیر گفته می‌شود.

نوع ایراد عیب یابی

حسگر مربوط به ایراد یا اعلام توسط مصرف‌کنندگان

۱٫ نقص در احتراق

حسگر شعله

۲٫ نقص در تهویه

پرشر سوئیچ فن

۳٫ نقص در تهویه در دستگاه بدون فن

حسگر دود

۴٫ نقص به علت گرمای بیش از حد

کلید حرارتی

۵٫ کمبود فشار آب

کلید حداقل فشار آب

۶٫ جلوگیری از یخ‌زدگی

حسگر مدار گرمایشی NTC

۷٫ ایجاد صدا در زمان عملکرد آّب گرم مصرفی در دستگاه‌های دومبدل

مصرف کننده

۸٫ ایجاد صدا در زمان عملکرد گرمایش

مصرف کننده

۹٫ عدم گرمای مطلوب در ساختمان

مصرف کننده

۱۰٫ عدم گرمای مطلوب آب گرم مصرفی

مصرف کننده

۱۱٫ عدم عملکرد دستگاه در حالت مصرفی

مصرف کننده

۱۲٫ بالا رفتن فشار در حالت گرمایش

مصرف کننده

(امکان تخلیه از شیر اطمینان)

پایین آمدن فشار در حالت عادی کلید حداقل فشار آب

نکته: شرکت‌های معتبر امروزی برای آسان‌تر کردن تعمیرات برای سرویس‌کاران، اقدام به ساخت نرم‌افزارهای موبایلی نموده‌اند تا در زمان تعمیر، سرویس‌کار به راحتی به معانی کدها و راه‌کارهای حل مشکل دسترسی داشته باشد. با توجه به ازدیاد نوع کدها و عملکرد به خصوص دستگاه‌های مختلف، با داشتن چنین فناوری، تعمیرات بسیار آسان‌تر شده است و پیدا کردن ایراد کار مشکلی نیست.در این نرم‌افزارهای موبایلی که قابلیت نصب بر روی انواع تبلت و لپ‌تاپ را نیز دارا هستند، هر شرکت سازنده، انواع پکیج‌های خود را به صورت جدا جدا، تعریف نموده، کدهای خطای مربوط به آن دستگاه را به صورت کامل بیان نموده و راه‌کارهای رفع عیب مربوط به آن ایراد را به صورت گام به گام و مفصل توضیح داده است.

 

تعمیرات پکیج ایران رادیاتور غرب تهران

درباره شرکت ایران رادیاتور

محصولات ایران رادیاتور

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

کد خطای پکیج ایران رادیاتور