آموزشگاه مجازی

نحوه رسوب زدایی رادیاتور شوفاژ

نحوه رسوب زدایی رادیاتور شوفاژ

 

امروز قصد دارم به شما نحوه رسوب زدایی رادیاتور شوفاژ را به طور کامل آموزش بدم و امیدوارم در پایان این مقاله همه علاقمندان حتی افراد کم تجربه براحتی از پسش بربیایند.

لوازم مورد نیاز برای انجام این کار فقط یک عدد مغزی تبدیل ۲/۵ به ۲ میباشد و همچنین آچار فرانسه

رسوبگیری رادیاتور شوفاژ :

قبل از هر حرفی میخوام بهتون از اهمیت رسوبگیری رادیاتور شوفاژ بگم تا بدونید که اساساً این کار چقدر مهم است و در سلامت کارکرد پکیج دیواری چه تاثیری دارد.

مزایای انجام رسوبگیری رادیاتور شوفاژ :

املاح و رسوبات داخل لوله کشی و رادیاتور ها با چرخش پمپ به داخل دستگاه کشیده می‌شود و باعث گرفتگی مبدل خروجی های پمپ و کلیه اتصالات پکیج خواهد شد که گاهاً برای پیدا کردن جای دقیق این گرفتگی کلی دردسر باید کشید.

حتی اگر در مسیر شیلنگ برگشت شوفاژ یعنی شیلنگی که زیر پمپ قرار گرفته است صافی نصب شده باشد این رسوبات پشت توری صافی آمده و مسیر را کاملا کیپ خواهد کرد و عدم گردش صحیح آب باعث صدمه زدن به دستگاه می‌شود.

نحوه رسوب زدایی رادیاتور شوفاژ

نکته :

معمولا بهترین زمان انجام این کار قبل از راه اندازی پکیج و یا نهایتا قبل از شروع فصل زمستان میباشد.

چرا قبل از شروع فصل زمستان؟

به این دلیل که با شروع کارکرد پکیج در فصل زمستان خواه یا ناخواه تمام رسوبات و آشغال های موجود در رادیاتور شوفاژ از طریق پمپ پکیج به داخل دستگاه کشیده می شود که همین مسئله باعث بوجود آمدن مشکلات زیادی در آینده خواهد شد ( البته به استثنای دستگاه هایی که روی شیلنگ برگشت شوفاژ صافی برنجی نصب کرده‌اند که در این صورت این رسوبات ابتدا توری صافی را گرفته و مسیر را می‌بندد و به غیر از آن ممکن است مسیر گردش آب در سیستم لوله کشی و سر شیر رادیاتور را هم کیپ کند)

نحوه رسوب زدایی رادیاتور شوفاژ

اول آب پکیج را به این روش تخلیه نمایید شیر ورودی آب مصرفی به پکیج را ببندید و شیر پرکن پکیج را باز کنید و یکی از شیرهای آبگرم در ساختمان (ترجیحا پایین ترین شیر) را باز کرده و تا پایین آمدن عقربه فشار روی صفر منتظر بمانید.

نکته :

منظور از شیلنگ برگشت شوفاژ شیلنگی است که زیر پمپ قرار گرفته است

 

ما چهار عدد شیلنگ زیر پکیج داریم که به چهار خروجی زیر پکیج متصل شده است. وقتی روبروی پکیج ایستاده ایم و زیر پکیج را نگاه می‌کنیم به ترتیب از سمت راست به چپ خروجی های زیر پکیج را مشخص کنیم.

اولین خروجی از راست که همان برگشت شوفاژ میباشد.

دومین خروجی که شیر ورودی آب مصرفی (آب سرد) به آن متصل است با نام ورودی آب سرد شناخته می شود.

سومین خروجی برگشت آبگرم مصرفی میباشد که با نام خروجی آبگرم شناخته می شود.

چهارمین خروجی رفت شوفاژ میباشد که به همین نام شناخته می شود.

توجه :

تقریبا در وسط این چهار خروجی یک شیلنگ نیز وجود دارد که به شیر گاز متصل شده است که ما فعلا با آن کار نداریم.

نحوه رسوبگیری رادیاتور شوفاژ

بعد از اینکه برای خودتان مشخص کردید کدام شیلنگ به کدام خروجی متصل شده است (در صورت نیاز با ماژیک بنویسید که در آخر کار اشتباه نکنید)

نحوه رسوبگیری رادیاتور شوفاژ

کلیه شیلنگ ها را از زیر پکیج باز کرده و با مغزی تبدیلی که از قبل تهیه کردید اول ورودی آب سرد را به رفت شوفاژ متصل کرده و بعد از اینکه شیلنگ برگشت را داخل ظرف بزرگی گذاشته و یا در ظرفشویی قرار دادید کم کم اقدام به باز کردن شیر ورودی آب سرد نمایید و تا زمانی که آب خروجی از شیلنگ برگشت شوفاژ کاملا تمیز نشده باشد شیر را نبندید.

اینکارو به صورت بالعکس انجام بدید و ورودی آب سرد را اینبار به برگشت شوفاژ متصل کرده و شیلنگ رفت شوفاژ را داخل ظرف قرار بدید تا مسیر لوله کشی و رادیاتور ها کاملا تمیز شود.

این مقاله نیز ممکن است برایتان مفید باشد 
نحوه رسوب زدایی مبدل پکیج ایران رادیاتور
نحوه رسوبگیری رادیاتور شوفاژ

توجه :

با انجام این کار مسیر لوله ها از آشغال تخلیه می‌شود ولی برای اینکه رادیاتور ها نیز به همین صورت تمیز شود باید به این ترتیب عمل کنید

در حین انجام این کار و باز بودن شیر آب باید از فرد دیگری بخواهید که ابتدا کلیه رادیاتور ها را از سر شیر آنها ببندد و سپس از او بخواهید رادیاتور ها را یک به یک باز کند و پس از چند دقیقه رادیاتور جدید را باز کند و قبلی را ببندد.

به این ترتیب وقتی کل‌ فشار آب روی یک رادیاتور باشد کلیه املاح و رسوبات رادیاتور تخلیه خواهد شد

نحوه رسوب زدایی رادیاتور شوفاژ

نحوه رسوبگیری رادیاتور شوفاژ

روش پایین آوردن فشار پکیج

روش پایین آوردن فشار پکیج

روش پایین آوردن فشار پکیج

گاهی ممکن است هنگام پر کردن آب سیستم اشتباها فشار پکیج بیش از حد بالا برود و ممکن است چند قطره نیز از شیر تخلیه سه بار آبریزش کند . در این مواقع باید فشار پکیج را کم کنیم .

روش پایین آوردن فشار پکیج :

جهت کم کردن فشار پکیج زمانی که بیشتر از ۲ شده است چند راه وجود دارد

۱ – اگر در فصل زمستان میباشید و شیرهای رفت و برگشت رادیاتور از زیر پکیج باز میباشد شما میتوانید با تخلیه مقداری آب از یکی از رادیاتورها {ترجیحا رادیاتور حمام} یعنی شیر هواگیری رادیاتور را باز کنید تا آب تخلیه شود و مشاهده عقربه پکیج زمانی که به ۱/۵ رسید شیر هواگیری را ببندید .

این مطلب هم ممکن است برای شما مفید باشد 
علت بالا رفتن فشار پکیج

روش پایین آوردن فشار پکیج

۲ –  در فصل تابستان شما میتوانید به این طریق آب اضافی پکیج را تخلیه نمایید :
شیر ورودی آب سرد پکیج را ببندید
شیر پرکن پکیج را باز کنید
یکی از شیرهای آبگرم ساختمان را باز کنید
زمانی که عقربه به ۱/۵ رسید پرکن را ببندید و آب ورودی را باز کنید

به همین راحتی شما میتوانید آب اضافی پکیج را تخلیه نموده و پکیج را روشن کنید

این مطلب هم ممکن است برای شما مفید باشد 
بالا آوردن فشار پکیج
روش پایین آوردن فشار پکیج
توجه :

در صورتی که بالا آمدن فشار پکیج بدون دخالت شما و به صورت مکرر اتفاق می افتد. به این معنی که هر بار شما اقدام به پایین آوردن فشار پکیج میکنید و پس از چند ساعت متوجه می‌شوید فشار دوباره بالا رفته است در این صورت این مشکل چند دلیل دارد :

 • خراب بودن شیر پرکن پکیج و آب رد کردن آن
 • خراب بودن منبع انبساط پکیج
 • در مدل های تک مبدل سوراخ شدن مبدل اصلی

روش پایین آوردن فشار پکیج

این مطلب هم ممکن است برای شما مفید باشد 
اگر فشار پکیج بالا رفت چه باید کرد
نکته :

اگر اقدام به پایین بردن فشار پکیج کردید و دیدید کل آب پکیج خالی شده ولی هنوز عقربه فشار بالا هست و تکان نخورد در این صورت لوله مویی گیج فشار رسوب گرفته است که برای برطرف کردن این مشکل به روش زیر عمل کنید :

_ ابتدا مطمئن شوید آب دستگاه کامل خالی می باشد و سپس اقدام به باز کردن کاور پکیج نمایید و وقتی درب دستگاه را باز کردید و مانومتر پکیج را دیدید یک سیم مسی باریک از اون خارج شده اون را دنبال کنید به یک مهره می‌رسید و با آچار ۱۴ مهره را باز کنید و گلویی اون سیم را که رسوب گرفته با سوزن تمیز کنید و مسیر لوله مویی را باز کنید و اگر درست تمیز شده باشد وقتی به گیج فشار نگاه کنید عقربه روی صفر آمده است و سپس در جای خود ببندید

روش پایین آوردن فشار پکیج

 

نمایندگی تعمیرات پکیج بوتان

نمایندگی تعمیرات پکیج بوتان

نمایندگی تعمیرات پکیج بوتان

مرکز نمایندگی تعمیرات پکیج بوتان در تهران با چندین شعبه فعال در سراسر تهران آماده سرویس دهی به مصرف کنندگان محصولات شرکت بوتان میباشد.

در مورد پکیج بوتان

کارشناسان فنی نمایندگی تعمیرات پکیج بوتان :

تعمیرات پکیج بوتان در این مرکز توسط کارشناسان فنی با تجربه و آموزش دیده صورت می گیرد که همگی دارای مجوز از شرکت می‌باشند. میانگین سنی سابقه کارشناسان فنی این مرکز بالای ۱۲ سال تجربه میباشد و به همین خاطر این افراد بیشتر از هر تعمیرکاری به تمام نقاط قوت و ضعف محصولات بوتان واقف می‌باشند.

ممکن است این صفحه نیز برای شما مفید باشد :
تعمیر پکیج بوتان

روش کار مراکز نمایندگی تعمیرات پکیج بوتان :

پس از تماس تلفنی شما و مطرح کردن مشکل پکیج خود و با توجه به اینکه اپراتورهای پاسخگوی کلیه مراکز ما از قدیمی ترین و با تجربه ترین تعمیرکاران میباشند، در صورتی که ایراد پکیج شما جزئی باشد و اپراتور تشخیص دهد که این مشکل توسط خود شما قابل حل میباشد با راهنمایی تلفنی شما را تا رفع کامل مشکل پشتیبانی خواهند کرد..

نحوه کار تعمیرکاران نمایندگی تعمیرات پکیج بوتان :

تعمیرکاران ما پس از مراجعه حضوری به محل پکیج اقدام به بررسی مشکل پکیج کرده و پس از عیب یابی کامل برآورد هزینه کرده و خدمت شما ارائه می‌دهند و در صورت تمایل شما تعمیر صورت گرفته و با ارائه ضمانت کتبی خدمات انجام شده و همچنین گارانتی کتبی قطعات تعویض شده تحویل مشتری خواهند داد. و در آخر سرویسکار وظیفه دارد آموزش کامل طرز کار پکیج را به مشتری داده و امضای رضایت مندی را از مشتری بگیرند

این مطلب هم ممکن است برای شما مفید باشد :
تعمیر پکیج دیواری بوتان 

تعرفه خدمات نمایندگی تعمیرات پکیج بوتان :

تعرفه خدمات پکیج بوتان دقیقا طبق تعرفه شرکت و اتحادیه میباشد و در صورت تمایل مشتری می‌تواند لیست ممهور شده اتحادیه را جهت بررسی قیمت ها از سرویسکار مطالبه کند

آیا قطعات در نمایندگی تعمیرات پکیج بوتان شامل گارانتی میباشد :

بله . قطعا کلیه قطعات تعویض شده توسط تعمیرکار شامل گارانتی از ۶ ماه تا دو سال میباشد که این مسئله حتما در فاکتور به همراه درج تاریخ قید خواهد شد

زمان حضور تعمیرکاران نمایندگی تعمیرات پکیج بوتان :

معمولا حداکثر ظرف یک ساعت از اولین تماس شما تعمیرکار در محل حضور خواهد داشت . و یا شما زمان مناسب دیگری را معین کرده باشید که در اینصورت دقیقا سر ساعت مقرر تعمیرکار در محل حضور دارد

آموزش عیب یابی و تعمیرات پکیج :

 تعمیر و عیب یابی

تعمیر و نگهداری سالانه و منظم جهت کنترل و بررسی کامل پکیج توسط تکنسین مجرب توصیه می شود .

 تعمیر و نگهداری صحیح همیشه موجب کاهش هزینه های بعدی و صرفه جویی در هزینه راه اندازی سیستم می شود .

 دکمه ATUO فعال سازی تنظیم گر دما

 ATUO پکیج را قادر می سازد تا کارکرد خود را با شرایط محیط خارجی و نوع سیستمی که در آن نصب شده است وفق دهد .

 بدون از دست رفتن سرمایه ، انرژی یا راندمان در سریع ترین راه ممکن دمای مناسب و مطلوبی در داخل اتاق حاصل می شود . جهت مشاوره در زمینه تجهیزات قابل نصب به پکیج و نیز برنامه ریزی و تطابق آن با سیستم ، با تکنسین های معتبر تماس بگیرید . در پکیج های رایج به منظور اطمینان از تأمین گرمای مناسب در اندک روزهای بسیار سرد زمستان ، معمولا دمای آب داخل تجهیزات گرمایشی بر روی مقادیر بالا ( oC70  -۸۰) درجه سانتی گراد  تنظیم می شود . که این دما در روزهای با سرمای کمتر در پائیز و زمستان ( که عمده روزها را نیز تشکیل می دهند ) بسیار بالا و غیر قابل تحمل خواهد شد . این امر منجر به افزایش بیش از اندازه دمای اتاق پس از خاموش شدن ترموستات و در نتیجه مصرف بیهوده انرژی و ایجاد شرایط نامساعد در داخلی اتاقی می شود .

 تابع جدید “ATUO” کنترل پکیج را در دست می گیرد و براساسی شرایط محیطی ، تجهیزات خارجی متصل شده به پکیج و کارایی مورد نیاز بهترین روش عملیاتی را انتخاب می کند . و دائما براساس شرایط محیطی و دمای مورد نیاز اتاق تصمیم می گیرد که با چه سطح توانی کار کند .نمایندگی تعمیرات پکیج بوتان

سرویس و نگهداری :

 سرویس و نگهداری سالیانه

آزمایش مقدماتی :

– روکش پکیج و صفحه محفظهٔ احتراق را جدا نمایید .

 – دما و فشار مدار شوفاژ را با مانومتر و ترمومتر بررسی نمایید .

 – احتراق را از نظر شعله و عملکرد شیرهای برقی را در هر مرحله ( آب گرم یا شوفاژ )بررسی نمایید .نمایندگی تعمیرات پکیج بوتان

 – روشن و خاموش شدن پکیج را به وسیلهٔ ترموستات آب گرم یا شوفاژ بررسی نمایید .

 – صحبت کار پمپ را بررسی نمایید .

– عملکرد شیر سه راهه را بررسی نمایید .

 – الکترود یون را آزمایش نمایید ( با بسته شدن شیر دستی گاز مشعل ریست می کند ) .

– ترموستات دود را بررسی کنید .

مدار آب گرم :

– فیلتر آب گرم مصرفی را تمیز کنید .

– ظرفیت حرارتی پکیج را بررسی کنید .

 – میزان حداقل دبی ( ۲ لیتر در دقیقه ) را برای روشن کردن پکیج بررسی نمایید .نمایندگی تعمیرات پکیج بوتان

 – کنترل کنید که دبی آب گرم مصرفی با اختلاف دمای C”۳۰ مطابق مشخصات فنی حاصل شود .

 – تغییر درجه حرارت آب گرم را با ترموستات مربوط به آن بررسی نمایید .

 – شیرهای آب مصرفی وصل شده به پکیج را از نظر سالم بودن بررسی نمایید .

 

 

 

مدار شوفاژ :

 – شیرهای رفت و برگشت شوفاژ را ببندید .

 – آب پکیج را تخلیه نمایید .

 – فیلتر مسیر برگشت را تمیز نمایید .

 – شیر اطمینان را تمیز نمایید .

 – فشار اولیه منبع انبساط را بررسی نمایید .

– محفظهٔ احتراق را تمیز نمایید .

مدار گاز :

– مشعل را تمیز نمایید .

 – منیفولد را خارج نموده و تمیز نمایید.

 – دقت کنید الکترود یون و جرقه در محل صحیح قرار گرفته باشند .

 – مسیرهای گاز را از نظر آب بندی کنترل کنید .نمایندگی تعمیرات پکیج بوتان

آزمایش نهایی :

 – دستگاه پکیج را تمیز کنید .

– اتصالات آب و گاز را کنترل نمایید .

– عملکرد ترموستات اطاقی را بررسی کنید .

 – اطلاعات لازم را به مصرف کننده ارائه نمایید .

این صفحه هم ممکن است برای شما مفید باشد :
تعمیرکار پکیج بوتان

سنسور شعله پکیج ایران رادیاتور

سنسور شعله پکیج ایران رادیاتور

سنسور شعله پکیج ایران رادیاتور یا به عبارتی یون تشخیص شعله پکیج ایران رادیاتور جهت تشخیص تشکیل شعله میباشد و در صورت نبودن شعله با دستور به برد اقدام به قطع کردن گاز می‌نماید.

سنسور شعله پکیج ایران رادیاتور

سنسور شعله پکیج ایران رادیاتور روی برنر قرار گرفته است و وظیفه تشخیص شعله را دارا می باشد و در مواقعی که به هر دلیلی شعله تشکیل نشد به برد فرمان می‌دهد و برد با دستور به شیر کنترل گاز اقدام به قطع شعله پکیج مینماید.

سنسور شعله پکیج ایران رادیاتور با نام یون شناخته می شود

خرابی این قطعه روی پکیج ایران رادیاتور

با ارور ۸۰ ۷۰ شناخته می‌شود. و در صورت بروز خطای مکرر ۸۰ ۷۰ باید سنسور شعله پکیج ایران رادیاتور چک شود که زیاد نزدیک به برنر نباشد و یا دور از برنر نباشد

این مطلب هم ممکن است برای شما مفید باشد 
کد خطای ۷۰-۸۰ در پکیج ایران رادیاتور

سنسور حرارتی (کنترل دما): در مدار گرمایش بر روی خروجی مبدل حرارتی و در روی مبدل حرارتی و در مدار آب‌گرم مصرفی و بر روی لوله خروجی آب گرم مصرفی قرار دارد وظیفه‌ی سنسور فشار: از این وسیله به منظور تشخیص زمان بهره‌برداری از آب‌گرم مصرفی استفاده می‌شود.— تغییر فشار در دو طرف دیافراگم
مبدل‌های حرارتی: در شوفاژهای دیواری از دو نوع مبدل، یکی برای تامین آب گرم کننده و دیگری برای تامین آب گرم مصرفی استفاده می‌شود.

سنسور شعله پکیج ایران رادیاتور

سنسور شعله پکیج ایران رادیاتور

 

در کلیه‌ی مدل‌ها آب گرم مدار گرم کننده توسط مبدل حرارتی اولیه‌ی مسی با پوشش رنگ آلومینیوم / سیلیکون از نوع پره – لوله (fin & tube) تامین می‌گردد. مشعل دستگاه مستقیما داخل محفظه‌ی این مبدل قرار گرفته و انتقال حرارت به آب از طریق بخش پره‌ی لوله صورت می گیرد.

الکترود یون پکیج

جایگاه و طرز کار سنسور شعله پکیج ایران رادیاتور :

در قسمت برنر پکیج دقیقا زیر مبدل حرارتی الکترود یون تشخیص شعله قرار گرفته است و وظیفه آن این است که در زمان برقراری شعله و قرار گرفتن حرارت روی میله آن دستور برقراری شعله را به برد می دهد و این کار تا زمانی ادامه دارد که شعله روشن باشد و دقیقا به این صورت است که با حرارت سیگنالی به برد می‌دهد و به محض قطع شدن شعله و نبود حرارت روی میله آن سیگنال مورد نظر قطع شده و برد از نبود شعله اطلاع پیدا کرده و سریعا شعله قطع خواهد شد. نکته جالب این فرایند این است که همگی در فاصله زمانی کمتر از ۲ ثانیه اتفاق می افتد

سنسور شعله پکیج ایران رادیاتور

چشمک زدن چراغ پکیج ایران رادیاتور

 

ارور E81 پکیج ایران رادیاتور

ارور E81 پکیج ایران رادیاتور

علت ارور E81 پکیج ایران رادیاتور در مدل های دیجیتال دقیقا به همان علت ارور ۸۰ ۷۰ ۴۰ پکیج ایران رادیاتور در مدل آنالوگ میباشد ولی مختصراً خدمتتون عرض می کنم :

ارور E81 پکیج ایران رادیاتور به چند دلیل اتفاق می افتد که مهمترین دلیل آن گرفتگی در مسیر گردش آب و عدم چرخش صحیح آب در سیستم میباشد که به عوامل زیر مربوط می‌شود

دلایل بروز ارور E81 پکیج ایران رادیاتور :

 • بسته بودن شیرهای رفت و برگشت شوفاژ
 • بسته بودن شیرهای بالا و پایین رادیاتور ها
 • گرفتگی صافی برنجی برگشت
 • رسوب داشتن مبدل ثانویه
 • رسوب داشتن مبدل اصلی
 • معیوب بودن پمپ سیرکولاسیون
 • خرابی بای پاس
 • سوختن شیر موتوری
 • رسوب داشتن فنر بای پاس و نیمه باز بودن مسیر

سایر دلایل بروز ارور E81 پکیج ایران رادیاتور :

 • بسته بودن ایرونت هواگیری روی پمپ
 • بلند بودن شعله پکیج
 • خرابی ترمیستور گرمایشی

روش های رفع ارور E81 پکیج ایران رادیاتور :

 • از باز بودن شیر های رفت و برگشت و رادیاتور ها اطمینان حاصل کنید
 • با باز کردن پیچ روی پمپ از سالم بودن پمپ سیرکولاسیون مطمئن شوید
 • پکیج را روی حالت تابستان بزارید و همزمان با باز کردن شیر آبگرم با دست زدن به لوله رفت شوفاژ مطمئن شوید دستگاه آب قاطی نمی‌کند (در صورت آب قاطی کردن لوله رفت شوفاژ از لوله آبگرم داغتر می‌شود = در این صورت باید سراغ فنر بای پاس و شیرموتوری برید
 • در مرحله بعد مبدل ثانویه را باز کنید و تمیز شستشو داده و نصب کنید
 • در صورتی که پکیج چند دقیقه کار می‌کند و بعد ارور می‌دهد ممکن است درپوش ایرونت هواگیری بسته باشد و یا شعله دستگاه خیلی بلند باشد
ارور E81 پکیج ایران رادیاتور

تعمیر و عیب یابی
تعمیر و نگهداری سالانه و منظم جهت کنترل و بررسی کامل پکیج توسط تکنسین مجرب توصیه می شود .
تعمیر و نگهداری صحیح همیشه موجب کاهش هزینه های بعدی و صرفه جویی در هزینه راه اندازی سیستم می شود .
دکمه ATUO فعال سازی تنظیم گر دما
ATUO پکیج را قادر می سازد تا کارکرد خود را با شرایط محیط خارجی و نوع سیستمی که در آن نصب شده است وفق دهد .

ارور E81 پکیج ایران رادیاتور


بدون از دست رفتن سرمایه ، انرژی یا راندمان در سریع ترین راه ممکن دمای مناسب و مطلوبی در داخل اتاق حاصل می شود . جهت مشاوره در زمینه تجهیزات قابل نصب به پکیج و نیز برنامه ریزی و تطابق آن با سیستم ، با تکنسین های معتبر تماس بگیرید .

ارور E81 پکیج ایران رادیاتور

در پکیج های رایج به منظور اطمینان از تأمین گرمای مناسب در اندک روزهای بسیار سرد زمستان ، معمولا دمای آب داخل تجهیزات گرمایشی بر روی مقادیر بالا ( oC70 -80) درجه سانتی گراد تنظیم می شود . که این دما در روزهای با سرمای کمتر در پائیز و زمستان ( که عمده روزها را نیز تشکیل می دهند ) بسیار بالا و غیر قابل تحمل خواهد شد . این امر منجر به افزایش بیش از اندازه دمای اتاق پس از خاموش شدن ترموستات و در نتیجه مصرف بیهوده انرژی و ایجاد شرایط نامساعد در داخلی اتاقی می شود .
تابع جدید “ATUO” کنترل پکیج را در دست می گیرد و براساسی شرایط محیطی ، تجهیزات خارجی متصل شده به پکیج و کارایی مورد نیاز بهترین روش عملیاتی را انتخاب می کند . و دائما براساس شرایط محیطی و دمای مورد نیاز اتاق تصمیم می گیرد که با چه سطح توانی کار کند .

نحوه رسوب زدایی پکیج ایران رادیاتور

روش جلوگیری از رسوب گرفتن پکیج

 

 

سیستم نصب آبشاری پکیج

آموزش نصب پکیج دیواری

سیستم آبشاری پکیج شوفاژ

در بخش­های اول و دوم به بررسی سیستم آبشاری و مدار هیدرولیک آن پرداخیتم.

در این بخش به عنوان آخرین بخش، موضوعات کاربردی مربوط به جداکننده هیدرولیکی بررسی و نقاط کنترلی جهت عملکرد بهینه سیستم تشریح می­شود. اشاره شد که برای ایجاد استقلال هیدرولیکی در مدارهای اولیه (تولید حرارت) و ثانویه (انتقال حرارت)، به گونه­ای که افت فشار هر کدام از مدارها تاثیری بر دیگری نداشته باشد، از جداکننده هیدرولیکی استفاده می­شود. به دلیل جداسازی هیدرولیکی، مقادیر مختلف دبی آب در هر دو مدار قابل دست­یابی است که منجر به ایجاد حالت های متنوعی در مدار هیدرولیک می شود. به طور کلی سه حالت زیر قابل تصور است:

بالا فرتن دمای T3 تاثیر مستقیم بر حرارت تولید شده در پکیج های مدولار دارد. در این پکیج-ها دمای آب خروجی توسط حسگر دما اندازه گیری می شود و توان مصرفی پکیج براساس دمای تنظیم شده خروجی، تغییر می کند. به بیان ساده تر با نزدیک شدن دمای برگشت به دمای رفت، شیر گاز پکیج به طور تدریجی بسته می شود.

آموزش نصب پکیج دیواری

به دلیل کمتر بودن دبی در مدار ثانویه، حرارت ورودی به جداکننده هیدرولیکی ار حرارت خروجی از آن بیشتر است که در نتیجه بخشی از آن به سیستم آبشاری برگشت داده می شود. علی رغم این که در این سیستم از کنترل کننده مرکزی پیشرفته استفاده شده است، به دلیل این که دمای آب برگشت به پکیج بالاست، توان تولیدی کمتر از میزان مورد نیاز است. در واقع به دلیل کافی نبودن دبی در مدار ثانویه، نمی توانیم حرارت تولید شده در پکیج ها را به سیستم گرمایشی انتقال دهیم. البته این پدیده زمانی مشکل ساز می شود که تفاوت دبی های اولیه و ثانویه زیاد باشد.

آموزش نصب پکیج دیواری

به عنوان مثال مدار هیدرولیکی یک سیستم در شکل (۵) آورده شده است که می توانیم حالت سوم را در آن بررسی نماییم. این سیستم آبشاری می تواند شامل چهار دستگاه پکیج ۳۶Kw  (فقط گرمایشی) باشد که ۱۰۸ کیلووات توان خروجی دارد و همان طور که در بخش اول اشاره شد، برای اماکن تجاری و مدارس مورد استفاده قرار می گیرد. آب گرم مصرفی توسط منبع کویل دار تامین می گردد. فرض کنید در یک روز سرد زمستانی کنترل کننده مرکی براساس دمای بیرون دمای تنظیم شده برای فضای داخلی ساختمان، دمای ۸۰C را برای حسگر آب رفت به سیستم گرمایشی در نظر می گیرد. یعنی تا وقتی که دمای این حسگر ۸۰C نرسد. فرمان روشن ماندن پکیج ها باقی می ماند.

آموزش نصب پکیج دیواری

حال اگر حالت سوم در این سیستم به وقوع بپیوندد و به طور مثال آب برگشت از سیستم گرمایشی (T4) و آب برگشت به سیستم آبشاری (T3) به ترتیب c O50 و oC 70  باشد، برد الکترونیک پکیج فرمان کاهش توان ورودی را صادر می کند  و علی رغم این که نیاز سیستم گرمایشی مرتفع نشده است، براساس فرمان کنترل کننده مرکزی، پکیج ها به طور متناوب خاموش و روشن می شوند.

طبق آخرین فرمول، هر چقدر دبی مدار ثانویه کمتر باشد، توان تولیدی پکیج ها کمتر خواهد شد تا جایی که خاموش شوند و به دلیل وجود نیاز گرمایشی پس از مدت زمان کوتاهی دوباره روشن می شوند. این پدیده،  Short Cyching یا خاموش و روشن شدن زودهنگام نامیده می-شود و راندمان کارکرد و طول عمر قطعات را کاهش می دهد.

حالت بهینه در انتخاب پمی های سیرکولاسیون مدار ثانویه این است که دبی آب در مدار ثانویه بر حسب دمای مورد نیاز آن، بیشتر از مدار اولیه باشد. با توجه به این که دبی مدار اولیه در هنگام طراحی و براساس حداثر توان سیستم تعیین می گردد. نیازی به تغییر در آن وجود ندارد و طرح سیستم فقط باید دبی مدار ثانویه را به گونه ای طراحی نماید که به دمای مورد نظر دست یابد.

طراحی و ابعاد جداکننده هیدرولیکی

مورتورخانه های چگالشی-آبشاری کردن پکیج های چگالشی

سال هاست که اجرای موتور خانه هایی به سبک قدیمی از اکثر کشورهای جهان به دلیل کمبود منابع سوختی و هزینه های بالای نگه داری در حال کاهش است. جایگزین آن ها موتورخانه های چگالشی پا به عرصه طراحی و اجرا گذاشته است. پکیج های چگالشی اعم از دیواری و زمینی به گونه ای طراحی  و ساخته شده اند که می توان آن ها را با یکدیگر به صورت موازی، مدولار یا آبشاری نصب نمود به طوری که با ترکیب حداکثر چند دستگاه کدانسینگ بویلر (براساس نوع و کاتالوگ فنی کارخانه سازنده) توان کلی آن ها را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش داد. در این مجموعه ترکیبی، توان در محدوده حداقل و حداکثر تعداد و توان کندانسینک بویلرهای استفاده شده کاملا مشخص و قابل تنظیم می باشد.

این سیستم قابل تنظیم به خاطر مجموعه هیدرولیکی متصل به آن سادگی قابل نصب بوده و به طور خاص برای نصب در مکان هایی با ابعاد بزرگ یا متوسط کاملا مناسب می باشد. گرمای خروجی حداکثر، مصرف سوخت کم در نتیجه تنظیم درجه حرارت و توان قابل دست یابی و سادگی زیاد در نصب، همچنین مدیریت کاربری جامع پکیج های ترکیبی این امکان را می دهد که بویلرها هم به صورت ترکیبی و یا به صورت تکی جهت حصول به میزان مشخصی از توان خروجی مورد نیاز به سیستم اضافه یا کم شوند. هدف از نصب بویلر های کندانس قابل تنظیم داشتن سیستمی جهت تامین دقیق نیازهای گرمایشی برای هر مکان و با هر گونه شرایطی می باشد به گونه ای که هر نوع مصرف کننده ای را راضی نگه دارد. به همین دلیل قسمت مدیریت بویلرهای کندانس چه به تنهایی نصب شوند چه به صورت ترکیبی از طریق استفاده از یک سری لوازی جانبی که با هدف بهینه کردن کنترل شرایطی جوی حاصل از تولید حرارت دستگاه مادامی که بیشترین استفاده از خروجی بویلر می شود را امکان پذیر می-سازد.

در حال حاضر این موتورخانه ها در اکثر کشورهای پیشرفته تنها گزینه قابل انتخاب فرآوری سازندگان ساختمان می باشد. دیگ های کاندنسینگ یا چگالشی با توید کم مونواکسید کربن (CO) و اکسیدهای نیتروژن (NOX) که مهم ترین پایه آلودگی های ناشی از احتراق ناقص موتورخانه ها هستند، بهترین گزینه جهت حفظ محیط زیست می باشند. این دیگ ها به عنوان پاکیزه ترین سیستم های حرارتی در کلاس بندی ۵ اروپا قرار دارد.

با نصب موازی این دستگاه ها می توان به قدرت گرمایشی بسیار بالای بدون هیچ گونه محدودیتی دست یافت.

به طول خلاصه به منظور بیان تفاوت این نوع موتورخانه ها با مدل های سنتی می توان گفت، در دیگ های چدنی و فولادی مرسوم شعله پس از انتقال حرارت به بدنه دیگ نهایتا تا دمای ۲۰۰ درجه سانتی گراد می تواند سرد شود و محصولات احتراق که شامل گازهای منواکسید کربن، دی اکسید کربن و بخار آب است با دمای حداقل ۲۰۰ درجه سانتی گراد از دیگ خارج می شود. این دما در صورت تنظیم نبودن و یا عدم انتخاب صحیح دیگ و مشعل به راحتی به بالای ۳۰۰ درجه سانتی گراد خواهد رفت. این در صورتی است که کاهش دمای محصولات احتراق در دیگ های چگالشی تا دمای کمتر از ۱۰۰ درجه سانتی گراد نیز ادامه می یابد که این کاهش دمای احتراق نتیجه احتراق کامل و جذب سریع دما توسط دیگ است. در فرایند کاهش دمای دود، دمای بخار آب موجود در محصولات احتراق بسیار کاهش یافته و باعث چگالش (تبدیل گاز به مایع) بخار آب موجود در دود می شود. لذا به جای بخار آب شاهد مایع آب خواهیم بود. مشابه این فرایند را در فصل سرما در خروجی اگزوز ماشین ها با خروج دود به همراه قطرات آب دیده ایم که به علت سرد شدن بیش از حد دود در بدنه اگزوز و موتور خودرو می باشد.

پکیج های چگاشی دارای راندمان بسیار بالایی می باشد که در توضیح باید گفت: آب برای تبخیر نیازمند جذب گرمای زیادی در ۱۰۰ درجه سانتی گراد می باشد که این موضوع زمان بر می باشد. به عنوان مثال یک کتری آب در ده دقیقه به جوش خواهد آمد ولی با همان میزان شعله، ساعت ها تا تبخیر کامل آب موجود، به جذب گرمای شعله خواهد پرداخت. حال اگر عکس این فرایند را داشته باشیم یعنی به سرد کردن محصولات احتراق (دود) ادامه دهیم شاهد جذب بسیار زیاد حرارت تا کاهش دمای دود و مشاهد آب مایع در دمای زیر ۱۰۰ درجه سانتی گراد خواهیم بود.

این گونه می توان گفت که آب موجود در محصولات احتراق در صورتی که به صورت بخار از دیگ موتورخانه خارج شود مقدار زیادی انرژی را با خود ربوده و در صورتی که دمای دود را کاهش دهیم تا این انرژی را بگیریم می توانیم ۱۰ تا ۲۰ درصد بیشتر از فرایند سوختن حرارت بگیریم. یعنی با مصرف ۲۰ درصد کمتر سوخت به همان میزان گرما به دست خواهیم آورد. در دیگ ها و پکیج های سنتی و آب گرم کن ها ما حداکثر راندمان ۹۳ درصد را خواهیم داشت چون آب را به فرم بخار از محفظه احتراق خارج می کنیم و در پکیج ها و دیگ های چگالشی با افزودن این ۱۰ درصد گرما راندمان از ۱۰۰ درصد تجاوز خواهد کرد و در آزمایشگاه شامل راندمان ۱۰۵ تا ۱۱۰ درصد خواهیم بود حتما شما خواهید پرسید چگونه راندمن بالای ۱۰۰ درصد خواهیم داشت.

لازم به توضیح است اشکال در تعریف راندمان حداکثر ۹۳ درصد برای دیگ های سنتی وجود دارد و در توضیح باید گفت که معمولا ارزش حرارتی یک متر مکعب گاز را حدود ۸۰۰۰ کیلوکالری در متر مکعب در نظر می گیرد که این تعریف ارزش سوخت طبق اندازه گیری های قدیمی است. ارزش حرارتی سوخت در صورتی که در ترکیب با دود و بخار باشد را بالای ۹۰۰۰ کیلوکالری در متر مکعب در نظر می گیرند. در اصل باید راندمان دیگ های چگالشی را نزدیک به ۱۰۰ درصد دانست و حداکثر راندمن دیگ های سنتی را از ۹۳ بسیار کمتر ( حداکثر ۸۰ درصد ) اعلام کرد در پکیج های چگالشی این افزایش راندمان مدیون دو تغییر عمده است.

۱- اولین عامل در سیستم سوخت و احتراق این دیگ ها می باشد که با به کارگیری سیستم پیش مخلوط به جای سیستم های احتراق سنتی باعث به سوزی گاز با کمترین میزان هوای ممکن می شود. در این روش قبل از احتراق ،‌ گاز و هوا به تناسب بسیار دقیق با هم مخلوط و در حین احتراق هوایی به شعله اضافه یا دمیده نمی شود.

۲- دومین عامل در دیگ چگالشی قدرت جذب حرارت از شعله توسط دیگ است. در دیگ-های سنتی فولادی و چدنی به علت ضخامت بالای بدنه باعث مقاومت و جذب حرارت و بزرگ شدن سطح دیگ شده است. در دیگ های چگالشی با جایگزین کردن استیل ضد زنگ  و نازک و نیز افزایش سرعت گردش آب در دیگ سرعت و میزان انتقال حرارت بالا ربوده می شود. تفاوت مهم دیگر در طراحی دیگ چگالشی عوض شدن جهت جریان سیال گرم شونده در دیگ می باشد که باعث سردتر شدن محصولات احتراق می شود.

از مزایای پکیج های چگالشی کاهش حجم دیگ است. اکثر این دیگ ها تا ظرفیت های ۲۰ هزار کیلووات ) گرمایش تا ۲۰۰۰ متر) به صورت دیواری ساخته می شود و با نصب موازی این دستگاه¬ها بر روی دیوار فضای موتورخانه به نصف کاهش می یابد که این موضوع از لحاظ تجاری بسیار پراهمیت می باشد.

تنظیم سریع شعله و بالا بودن دامنه تغییرات میزان شعله ( مدولاسیون بالا ) که به خاطر برد الکترونیک پیشرفته این دستگاه هاست. دیگ های چگالشی با سیستم مدولاسیون پیشرفته خود می توانند با دقت بالا به تولید انرژی گرمایی مورد نیاز بپردازند. از جمله مزایای آن سیستم، قابلیت کارکرد با کمتر از ۱۰ درصد توان اسمی هر دیگ می باشد که در دیگ های سنتی این میزان معمولا با روشن و خاموش شدن های مشعل صورت می پذیرد که باعث تلفات حرارتی و کاهش طول عمر مشعل و نوسانات زیاد در دمای دیگ می شود. این ویژگی در سیستم گرمایش از کف به دلیل نیاز به تزریق حرارت کم و بی وقفه از اهمیت بالایی برخوردار می-باشد. البته دمای کم سیستم های گرمایش از کف و فن کویل ها، دیگ ها یا پکیج های چگالشی می باشند و در این سیستم ها راندمان به بالاترین میزان ممکن خواهد رسید.

برد این دستگاه ها قابلیت برقراری ارتباط با یکدیگر را داشته و در صورت موازی بودن چند دستگاه و نیاز به تولید میزان کم حرارت، فقط یکی از دستگاه ها روشن و به تولید حرارتی می پردازد که این امر نوبتی بین دستگاه ها جابه جا می شود. این کار باعث افزایش راندمان عمر و افزایش دامنه مدولاسیون خواهد شد. در ضمن این دستگاه ها قابلیت نصب و به انواع کنترل کننده های و ترموستات های اتاقی را داشته که باعث کنترل کننده آسان و از راه دور می شود.

مانع اصلی موجود در افزایش استفاده از این موتورخانه ها و کاهش مصرف انرژی در کشورمان پایین بودن قیمت انرژی می باشد. قیمت تمام شده یک موتورخانه چگالشی با طراحی روز و استفاده از بهترین لوازم به طور متوسط دو برابر یک موتورخانه سنتی با اجرای خوب خواهد بود. در صورت استفاده از این نوع موتورخانه ها مصرف سوخت کاهشی بین ۱۰ تا ۳۰ درصد (با توجه به شرایط سازه) خواهد داشت که این به معنای خارج کردن مصرف کننده از تصاعد و کاهش بسیار زیاد هزینه های انرژی خواهد بود. البته تنها شرط کاهش مصرف انرژی استفاده از دیگ های چگالشی نمی باشد.

در یک سازه سه عامل مهم در کاهش مصرف سوخت نقش دارد:

۱-     اول مصرف کننده سوخت یا مولد حرارت ( موتورخانه ) می باشد.

۲-     دوم نوع سیستم حرارتی مورد استفاده در سازه که باید مناسب با کاربری آن باشد.

۳-     سوم کنترل کننده های دمای محیط در سازه و فرهنگ استفاده از سیستم کنترلی دما می-باشد.

متاسفانه در هر سه زمینه در کشورمان با ضعف هایی رو به رو هستیم. لذا باید در سازه های جدید به این سه نکته هم زمان پرداخته و بهترین زمان، زمان طراحی و اجرای سازه ها می باشد.

در طراحی موتورخانه های چگالشی محاسبات مهندسی همانند محاسبات موتورخانه های سنتی است ولی نحوه اجرای لوله کشی و اجرای کلکتورهای رفت و برگشت بسیار متفاوت بوده و مهندسین کشورمان نیاز به آموزش در این زمینه دارد و در صورت انجام طراحی مناسب موتورخانه های چگالشی هزینه های اجرایی نسبت به موتورخانه های سنتی بسیار کمتر خواهد بود. در اجرای طراحی ها و سازه های جدید فقط با به کارگیری سه عامل یاد شده فوق کاهش ۴۰ درصدی مصرف سوخت را شامل خواهیم بود که این امر بسیار پراهمیت است. باید همواره به یاد داشت که کاهش مصرف انرژی، افزایش آسایش و طول عمر سازه با تحقیقات و پیگیری فعالان در امر ساختمان تسریع خواهد یافت. ما در هر سازمان یا مجموعه هایی باید به فکر شروع آموزش های جدید و نگاه نو و متفاوت از امروزه به آینده باشیم. امید است هرچه سریع تر کشور عزیزمان به سوی بهینه شدن گام بردارد. در ادامه سعی شده است با درج تصاویر گویا و نقشه های انفجاری منطقه ای دستگاه چگونگی آبشاری کردن پکیج های چگالشی دیواری به سادگی بیان گردد و قسمت ها و قطعات انحصاری این سیستم به سادگی حضورتان معرفی شود.

 • قطعات اصلی:‌شمای قطعات براساس هم خانواده بودن چیده شده است
شاسی اصلی دستگاه
کیت متعادل کننده هیدرولیکی
مجموعه شیر سه طرفه و اتصالات مربوطه به مخزن ذخیره آب گرم مصرفی ( شامل حسگر آب گرم مصرفي )
مجموعه اتصالات عمودی هیدرولیکی
مجموعه اتصالات دودکش برای نصب خارجی با لوله دودکش با قطر ۸۰ میلی متر
مجموعه اتصالات دودکش برای نصب خارجی با لوله دودکش با قطر ۱۰۰ میلي متر

 

 • قطعات اصلی:‌شمای قطعات براساس هم خانواده بودن چیده شده است .
شاسی اصلی دستگاه

 

کیت متعادل کننده هیدرولیکی
مجموعه شیر سه طرفه و اتصالات مربوطه به مخزن ذخیره آب گرم مصرفی (شامل حسگر آب گرم مصرفی)
مجموعه اتصالات عمودی هیدرولیکی
مجموعه اتصالات دودکش برای نصب خارجی با لوله دودکش با قطر ۱۰۰ میلی متر

 

مجموعه اتصالات عمودی هیدرولیکی

برای اتصال مستقیم به دستگاه روی اتصالات برگشتی به دستگاه یک صافی قرار گرفته است تا پکیج را از هر گونه ناخالصی و مواد زائد که باعث گرفتگی مسیر می شوند، محافظت کنند.

این مجموعه شامل اجزای زیر است:

۱ – صافی

 ۲ – شیر عایق

۳ – اتصالات منبع انبساط

۴ – سوکت گیج فشار

۵ – اتصال مربوط به پر کردن مدار دستگاه

کیت متعادل کننده هیدرولیکی

استفاده از یک متعادل کننده فشار هنگامی که یک مدار اولیه و پمپ آن و یک مدار ثانویه با یک یا چند پمپ وجود دارد، پیشنهاد می گردد. متعادل کننده ناپایداری های حاصل از تداخل عملکرد پمپ ها و تغییر غیر عادی جریان را خنثی می کند.

متعادل کننده ناحیه ای با افت فشار کم ایجاد می کند. در نتیجه مدار اولیه دستگاه مستقل از مدار ثانویه خواهد شد و باعث انعطاف پذیری نصب در سیستم هایی با چند پمپ با هد و دبی بالا خواهد شد.

مجموعه شیر سه طرفه

۱ – واشر

۲ – مانیفولد جریان رفت گرمایش به سمت مخزن ذخیره آب گرم مصرفی

۳ – مانیفولد برگشت جریان از مخزن ذخیره آب گرم مصرفی

۴ – شیر سه طرفه

امکان تولید آب گرم مصرفی از طریق اتصال دستگاه به یک منبع ذخیره از طریق مجموعه شیر سه طرفه وجود دارد. نصب مجموعه شیر سه طرفه روی خط برگشت گرمایش، مستلزم استفاده از حسگر حرارتی آب گرم مصرفی جهت کنترل دستگاه به استثنای استفاده از یک تنظیم کننده می باشد. این مجموعه متشکل از شیر سه طرفه و یک حسگر حرارتی مخزنی برای آب گرم مصرفی می باشد که به دستگاه متصل خواهد شد تا تنظیمات دستگاه و نمایش اطلاعات ( در مورد آب گرم مصرفی ) صحیح باشد.

مجموعه دودکش افقی

مجموعه لوله های افقی دودکش برای تخلیه دودهای خروجی به قطر ۸۰

مجموعه لوله های هم مرکز افقی به قطر ۸۰ تا ۱۲۵ میلی متر و جنس لوله داخلی پلی پروپیلن

مجموعه دودکش عمودی

مجموعه لوله دودکش عمودی برای تخلیه دودهای خروجی به طور مستقیم در شرایطی که ارتفاع زیاد است. ( قطر ۸۰( .

مجموعه لوله های هم مرکز عمودی ( دوجداره ) به قطر ۸۰ تا ۱۲۵ لوله داخلی از جنس پلی پروپیلن

مانیفولد دود

با نصب موازی دستگاه ها، تخلیه محصولات احتراق از طریق یک لوله با استفاده از مانیفولد دود، امکان پذیر می باشد. مانیفولد دود، غالبا از جنس پلی پروپیلن می باشد تا بیشترین مقاومت مکانیکی را در برابر فعالیت شیمیایی مایع کندانس داشته باشد. همچنین نصب آن به آسانی صورت بگیرد . هر بویلر می تواند به طور جداگانه به دود مکش اصلی توسط یک اتصال مناسب مجهز به یک دمپر مکانیکی که از برگشت دود ( وقتی که یک یا چند بویلر در حال کار نیستند )  جلوگیری کند، وصل شود.

مجموعه شامل

۱ )    مانیفولد دود از جنس پلی پروپیلن

۲ )    تله آب از جنس پلی پروپیلن

۳ )    زانویی ۹۰ درجه از جنس پلی پروپیلن

سیستم های کنترلی

نمونه هایی از نصب

نصب مدار گرمایش با کنترل از راه دود و یک حسگر حرارتی دمای محیط کنترل می شود.

نمونه نصب پکیج های چگالشی به صورت موازی کردن

مدیریت از راه دور بر سیستم با امکان برنامه ریزی و نمایش تمام پارامترهای ویژه دستگاه

نوعی از دیگ های زمینی چگالشی

۱ شیر گاز ۹ محفظه جمع آوری مایع کندانس
۲ لوله ورودی گاز ۱۰ اتاقک جریان دود
۳ الکترود جرقه زن ۱۱ حسگر NTC مدار برگشت
۴ الکترود حسگر شعله ۱۲ حسگر NTC مدار رفت
۵ حسگر  NTC  بدنه ۱۳ مدار رفت
۶ ترموستات حد ۹۰ درجه ۱۴ مشعل
۷ اتاق احتراق ۱۵ فن دور متغییر
۸ عنصر حرارتی ۱۶ حسگر جریان هوا

 

 

تعمیرگاه پکیج بوتان

تعمیرگاه پکیج بوتان

تعمیرکار پکیج بوتان
تعمیرکار پکیج بوتان

۰۲۱۸۸۳۱۴۴۱۰ 

۰۲۱۲۲۱۷۱۴۷۷

۰۲۱۴۴۵۷۰۵۳۰

 

قسمتهای مختلف یک مشعل
بدنه
۱A – درپوش
رینگ شیشهی دید شعله
شیشهی دید شعله
پیچ اتصال درپوش به بدنه
مقوای نسوزی که حد فاصل مشعل و دیگ قرار میگیرد تا حرارت دیگ به بدنهی مشعل منتقل نشود
پمپ گازوئیل
لولهی اتصال پمپ گازوئیل به شیر مغناطیسی
شیر مغناطیسی
رابطه شیر مغناطیسی و لولهی شمارهی ۲۴
مهره
صفحهی اتصال به بدنه
دمپر تنظیم هوا
کوپلینگ پلاستیکی
۱۶-الکترو موتور
۱۷-چشم الکتریکی
۱۸-پایه چشم التریکی
۱۹-ترانسفور ماتور جرقه
۲۰-واشر عبور کابل از بدنه
۲۱-کابلهای فشار قوی
۲۲-الکترودهای جرقه
۲۳-پایه اتصال الکترودها به لوله شماره ۲۴
۲۴- لولهی حامل سوخت تحت فشار از پمپ به نازل
۲۵-نگه دارندهی لوله حامل سوخت
۲۶- شعله پخش کن (چرخانندهی هوا)
۲۷-لولهی خروج شعله
A28 – پیچ نگهدارندهی دمپر هوا
۲۹ – پین تنظیم دمپر هوا
۳۰- درپوش
۳۱- کنترل خودکار (رله)
۳۲- پایهی کنترل خودکار

تعمیرکار پکیج بوتان

تعمیرگاه پکیج بوتان

مشعل گازی دمندهدار (فندار)
در این نوع مشعلها، هوای لازم برای اشتعال گاز به وسیلهی پروانهی گریز از مرکز به داخل کوره دیگ دمیده میشود. به این علت آنها را (مشعلهای گازی با هوای تحت فشار) مینامند.
اجزای مشعل گازی دمندهدار (فندار)
۱) الکتروموتور: الکتروموتور مشعلهای گازی مانند الکتروموتور مشعلهای گازوئیلی است.
۲) بادزن: بادزن مشعلهای گازی با بادزن مشعلهای گازوئیلی از نظر کار تفاوتی ندارد.
۳) ترانسفورماتور: ترانسفورماتور مشعلهای گازی مانند ترانسفورماتور مشعلهای گازوئیلی است .
۴)شیر برقی ( شیر مغناطیسی )تفاوت این شیر برقی با شیر مشعل های گازوئیلی در این است که با ورود برق به آن برای جلوگیری از انفجار) یک مرتبه مسیر عبور گاز را باز نمیکند بلکه باز شدن آن تدریجی است و شعله کم کم افزایش مییابد اما قطع شدن آن لحظهای است.
مشعل ۲-کلید کنترل فشار هوا ۳- شیر برقی ۴-کلید کنترل فشار گاز ۵-رگولاتور فشار گاز ۶- فیلتر (صافی) گاز ۷-شیر قطع و وصل دستی گاز (شیر توپکی) M1و M2و M3 محلهای اندازهگیری فشار گاز توسط فشار سنج.
۵)کلید کنترل فشار گاز: فشار گاز ورودی به مشعل نباید کمتر از حد معینی شود وگرنه دلیل فشار هوا و کمبود گاز، مخلوط این دو از نظر میزان گاز رقیق بوده، باعث قطع شعله خواهد شد ممکن است خطراتی را به وجود آورد، برای اطمینان از فشار کافی گاز روی شیر برقی یا رگولاتور و لولهی گاز، کلید کنترل فشار گاز را نصب میکنند. اگر فشار گاز داخل لولهی اصلی که از طریق دهانه ی پایین به زیر دیافراگم لاستیکی اثر میکند به اندازهی کافی باشد،‌دیافراگم به طرف بالا حرکت میکند و باعث اتصال کنتاکتهای Aو C میشود و برعکس ارتباط کنتاکتهای Aو Bقطع میشود. از کنتاکتهای Aو Cدر مدار رلهی کنترل مشعل استفاده میشود تا در صورت کافی نبودن فشار و قطع شدن کنتاکتهای Aو Cرله، مشعل را از کار بیاندازد. با تنظیم نیروی فنر متصل به پیچ تنظیم فشار، میتوان فشار عمل کلید را کم و یا زیاد کرد.
۶) کلید کنترل فشار هوا: گاز با فشاری که دارد در صورت باز بودن شیر مغناطیسی ، وارد اطاقک احتراق دیگ میشود و با کافی نبودن هوا، امکان ناقص سوختن گاز و یا خاموش شدن شعله پیش میآید. برای اطمینان از وجود هوای کافی برای احتراق، میتوان از کلید کنترل فشار هوا استفاده کرد. ساختمان این کلید به جز مقادیر فشار مشابه کلید کنترل فشار گاز است. این کلید دهانهی زیر دیافراگم را توسط یک لوله به محل خروج هوا از وانتیلاتور مشعل وصل میکنند تا فشار هوای خروجی به زیر دیافراگم اثر کرده، در صورت کافی بودن فشار، کنتاکتهای A وc را که در مدار رلهی کنترل قرار گرفتهاند، وصل میکند و مشعل اجازهی ادامهی کار پیدا کند.
۷) کلید گریز از مرکز: در صورتی که در زمان ورود گاز به اطاقک احتراق، هوای لازم به وسیلهی فن به داخل دیگ دمیده نشود (فن کار نکند)، گاز در داخل اطاقک احتراق دیگ جمع شده، به هنگام جرقه زدن باعث انفجار میگردد. برای جلوگیری از این عمل، یک کلید گریز از مرکز را به محور موتور فن متصل میکنند. با به کار افتادن الکتروموتور محور کلید نیز به حرکت درآمده، در یک دور معین کنتاکتهای آن به یکدیگر وصل میشوند و یا تکمیل مداری در داخل رلهی مشعل، الکتروموتور مشعل اجازهی ادامهی کار پیدا میکند. شکل (۱۵-۱-۳)
۸ ) الکترودهای جرقه: الکترودهای جرقه در مشعل گازی نیز مانند مشعل گازوئیلی به کار میرود، فقط در بعضی مواقع به جای استفاده از دو الکترود، از یک الکترود (برای تشکیل قوس الکتریکی) استفاده میشود. در این حالت بدنهی فلزی مشعل، کار الکترود دوم را انجام میدهد.
۹) شبکهی احتراق: در مشعل گازی به جای استفاده از شعله پخش کن، از شبکهی احتراق استفاده میشود زیرا قبل از شبکه عمل اختلاط هوا و گاز به خوبی صورت گرفته، احتیاج به چرخاندن هوا نیست، در نتیجه مخلوط ضمن عبور از شبکه، بر اثر قوس الکتریکی محترق شده، شعله به داخل اطاقک احتراق امتداد مییابد.

تعمیرگاه پکیج بوتان

۱۰) چشم الکتریکی و میلهی یونیزاسیون: برای کنترل شعله در مشعل گازی به دو روش میتوان عمل کرد:
الف) استفاده از چشم الکتریکی: در این روش به دلیل رنگ آب شعله، از چشم الکتریکی حساس در برابر اشعهی ماورا‌بنفس استفاده میشود. توجه به این نکته ضروری است که چون چشم الکتریکی مشعلهای گازوئیلی در برابر اشعهی ماورا بنفش حساس نیست نمیتوان از آن برای کنترل شعلهی مشعلهای گازی استفاده نمود و بالعکس.
ب) استفاده از خاصیت یونیزاسیون: در این طریقه یک میله مقاوم در مقابل حرارت، به نام (میله یونیزاسیون) در فضای شعله نصب گردیده، طرف دوم آن به اتصال مربوطه داخل کنترل الکترونیک مشعل بسته میشود. در فاصلهی ۳ تا ۵ میلیمتری از میلهی یونیزاسیون، میلهی بدنه( معمولا شبکه احتراق) قرار دارد. مولکولهای هوای موجود در فاصلهی این دو میله، در اثر شعله، یونیزه شده، دارای بار الکتریکی مثبت و منفی میشوند، یونهای مثبت جذب بدنه و یونهای منفی جذب میلهی یونیزاسیون میگردند. به این طریق یک جریان مستقیم در حد (۱ تا ۱۰) میکرو امیر ایجاد میشود.

تعمیرگاه پکیج بوتان

در کنترل الکترونیک مشعل، در مدار میلهی یونیزاسیون و میلهی بدنه رلها به نام (رلهی ناظر بر شعله) وجود دارد که فقط به وسیلهی جریان مستقیم مغناطیس میگردد. با عبور جریان مستقیم حاصل از عمل یونیزاسیون از بویین آن، رلهی مغناطیس شده، مدار را در کنترل الکترونیک میبندد و در نتیجه اجازهی ادامهی کار به مشعل داده میشود. اگرچه به هر دلیلی این جریان از بویین رله عبور نکند، مشعل بعد از چند ثانیه خاموش خواهد شد.

تعمیر پکیج دیواری بوتان

 

خطاهای پکیج ایران رادیاتور مدل M

خطاهای پکیج ایران رادیاتور مدل B

خطاهای پکیج ایران رادیاتور مدل E

خطاهای پکیج ایران رادیاتور مدل M

کد خطای ۳۰ و ۴۰ در پکیج ایران رادیاتور

 خطاهای پکیج ایران رادیاتور مدل E

شرح خطا :

در صورت چشمک زدن چراغ های ۳۰ و ۴۰ در این مدل پکیج به طور قطع برد الکترونیک معیوب گشته و حتی امکان تعمیر وجود ندارد . پس قاعدتا پس از مشاهده این چراغ ها حتما باید به فکر یه برد جدید باشید که با قیمت فعلی بالای ۲۰۰ هزار ت هزینه برمیدارد . خطاهای پکیج ایران رادیاتور مدل E

کد خطای ۸۰ در پکیج ایران رادیاتور

خطاهای پکیج ایران رادیاتور مدل B

شرح خطا :

چشمک زدن چراغ ۸۰ در پکیج های ایران رادیاتور به معنی فعال شدن ترموستات حد ۱۰۵ درجه میباشد . به تجربه ثابت شده این چراغ به معنی عدم گردش آب توسط پمپ میباشد که البته در ۷۰ درصد مواقع پمپ گیرپاژ کرده و نیاز به تعویض نمیباشد و خود شما با باز کردن پیچ دو سوی بزرگی که جلوی پمپ قرار گرفته و آزاد کردن محور داخلی میتوانید مشکل را برطرف نمایید . خطاهای پکیج ایران رادیاتور مدل E

کد خطای ۷۰ در پکیج ایران رادیاتور

خطاهای پکیج ایران رادیاتور مدل B

شرح خطا :

چشمک زدن چراغ ۷۰ در پکیج ایران رادیاتور به معنی افزایش حرارت مبدل بیش از ۸۹ درجه میباشد . در ۹۰ درصد مواقع در این مدل پکیج رسوب گرفتن مبدل ثانویه میباشد . که باید توسط متخصص مبدل ثانویه شستشو داده شود . خطاهای پکیج ایران رادیاتور مدل B

این مطلب هم ممکن است برای شما مفید باشد 
در مورد کد خطای ۷۰ پکیج ایران رادیاتور

خطاهای پکیج ایران رادیاتور مدل M

این مطلب هم ممکن است برای شما مفید باشد 
خطاهای پکیج ایران رادیاتور

کد خطای ۴۰ و ۷۰ در پکیج ایران رادیاتور

خطاهای پکیج ایران رادیاتور مدل M

شرح خطا :

این خطا مربوط به کمبود فشار بار دستگاه میباشد که توسط عقربه مانومتر دستگاه در سمت چپ پانل میباشد . این درجه همیشه باید بین عدد ۱ و ۲ باشد و در صورتیکه کمتر از ۱ شد با باز کردن شیر کوچ آبی رنگ زیر پکیج فشار را تنظیم میکنید . خطاهای پکیج ایران رادیاتور مدل B

لیست کدهای خطای پکیج ایران رادیاتور

این مطلب هم ممکن است برای شما مفید باشد
در مورد خطای ۷۰ ۴۰ پکیج ایران رادیاتور

کد خطای ۴۰ و ۶۰ و ۸۰ در پکیج ایران رادیاتور

خطاهای پکیج ایران رادیاتور مدل M

شرح خطا :

کد خطای ۴۰ و ۶۰ و ۸۰ در پکیج ایران رادیاتور یعنی پرشر هوا باز است ولی فن کار نمیکند . این خطا در ۹۰ درصد مواقع به خاطر خرابی برد الکترونیک است که به احتمال زیاد قابل تعمیر میباشد و در ۱۰ درصد باقیمانده ممکن است ونتوری فن و یا شلنگ پرشر هوا آشغال گرفته باشد

این مطلب هم ممکن است برای شما مفید باشد 
در مورد کد خطای ۸۰ ۶۰ ۴۰ پکیج ایران رادیاتور

کد خطای ۴۰ و ۶۰ و ۷۰ در پکیج ایران رادیاتور

 خطاهای پکیج ایران رادیاتور مدل M

شرح خطا :

خطای ۴۰ و ۶۰ و ۷۰ در پکیج ایران رادیاتور به معنی پرشر هوا بسته است و فن کار نمیکند که معمولا با تعویض پرشر هوا و در مواردی با دو شلنگه کردن پرشر هوا این مشکل برطرف میشود

این مطلب هم ممکن است برای شما مفید باشد 
در مورد ارور ۷۰ ۶۰ ۴۰ پکیج ایران رادیاتور

ارور ۶۰ و ۷۰ پکیج ایران رادیاتور

عملکرد ضد یخ زدگی با مشعل روشن

ارور ۶۰ و ۸۰ پکیج ایران رادیاتور

عملکرد ضد یخ زدگی با روشن ماندن پمپ

ارور ۵۰ و ۸۰ پکیج ایران رادیاتور

باز شدن سنسور آبگرم مصرفی

ارور ۵۰ و ۷۰ پکیج ایران رادیاتور

اتصال کوتاه شدن سنسور آبگرم

ارور ۵۰ و ۷۰ و ۸۰ پکیج ایران رادیاتور

سنسورشوفاژ مدار قطع شده

ارور ۵۰ و ۶۰ پکیج ایران رادیاتور

سنسور شوفاژ اتصال کوتاه کرده

ارور ۴۰ و ۷۰ و ۸۰ پکیج ایران رادیاتور

ترموستات ایمنی قطع کرده ولی دمای آب شوفاژ معمولی می باشد

این مطلب هم ممکن است برای شما مفید باشد 
در مورد کد خطای ۴۰ ۷۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور

علت بروز این خطا :

 • رسوب داشتن مبدل ثانویه
 • بسته بودن شیرهای رفت و برگشت شوفاژ
 • رسوب گرفتن صافی برگشت و در صورت نداشتن صافی گرفتگی زیر پمپ
 • بلند بودن شعله کوتاه
 • معیوب بودن سنسور
 • بسته بودن هواگیر خودکار روی پمپ
 • رسوب گرفتن فنر بای پاس و یا خراب شدن آن
 • سوختن شیر موتوری
 • لق شدن و معیوب شدن روتور پمپ پکیج و عدم گردش صحیح آب در سیستم
ارور ۴۰ و ۸۰ پکیج ایران رادیاتور

سنسور دود باز شده

خطاهای پکیج ایران رادیاتور مدل M

تعمیرکار پکیج بوتان

تعمیرکار پکیج بوتان

نیاز به تعمیرکار پکیج بوتان در تهران با توجه به فروش و نصب تعداد زیادی از انواع مدل های پکیج بوتان بیش از پیش احساس میشود

تعمیرکار پکیج بوتان در این مرکز

و این مرکز با سابقه چندین ساله در زمینه تعمیرات پکیج و همچنین دارا بودن تعمیرکارانی ماهر اقدام به تعمیر پکیج بوتان نموده است

تعمیرکار پکیج بوتان
تعمیرکار پکیج بوتان

تعمیر پکیج بوتان

و همچنان تعمیر پکیج بوتان یکی از دغدغه های دارندگان محصولات بوتان میباشد

در مورد پکیج بوتان

نکات زیادی در مورد پکیج بوتان میتوان گفت اما به خاطر زمان ما به چند نکته مهم آن میپردازیم

در مورد پکیج بوتان

پکیج دیواری بوتان به عنوان بهترین پکیج دیواری تولید داخل شناخته میشود

تعمیرکار پکیج بوتان

بوتان با توجه به تنوع زیاد محصولات و پیچیدگی برخی از آنها به طور قطع تنها برندی میباشد که تعمیرکار تخصصی نیاز داشته و مهمترین اصل تعمیرکار پکیج بوتان داشتن مجوز از شرکت میباشد

منصف ترین تعمیرکار پکیج بوتان

منصف ترین تعمیرکار پکیج بوتان

معمولا مصرف کنندگان از همه جا بی خبر فقط پس از پایان کار و مشاهده فاکتور برخی تعمیرکار نماها تازه پی به اشتباه خود میبرند .

این را بدانید انصاف در کنار کیفیت حرف اول ماست

سریعترین تعمیرکار پکیج بوتان در تهران

سریعترین تعمیرکار پکیج بوتان در تهران

این مرکز با دارا بودن ۷ شعبه فعال در سراسر تهران و بیشاز ۱۰۰ سرویسکار حرفه ای پکیج بوتان در کمتر از یک ساعت به محل خواهند رسید

تعمیر پکیج دیواری بوتان

کد خطای پکیج بوتان

پکیج بوتان VERONA

شوفاژ ورونا به وسیله برد الکترونیک از ادامه کار با وجود مشکل در سیستم حفاظت شده است و در صورت وجود خطا شوفاژ قفل شده و عمل نمی‌نماید. برد به دو صورت محصول را در حالت قفل قرار می‌دهد:

قفل موقت: شوفاژ پس از آن که خطایی که باعث توقف کار شده بود برطرف گردید به صورت خودکار راه‌اندازی می‌شود. اگر خطا ادامه یابد قفل موقت به حالت قفل دائم تبدیل خواهد شد.

قفل دائم: در این حالت شوفاژ پس از برطرف شدن ایراد به صورت خودکار راه‌اندازی نشده و باید به صورت دستی مجددا راه‌اندازی شود.

نوع اشکال کد و علامت اشکال وضعیت دستگاه روش رفع اشکال
وجود اشکال در روشن شدن مشعل پس از طی شدن پروسه جرقه زنی، پروسه جرقه زنی:

گاز شهری: ۲ مرتبه با اختلاف زمانی ۵۰ ثانیه

گاز مایع ۱ مرتبه

E01 قطع دائم دسته انتخاب وضعیت ۲ را در حالت قطع موقت / راه‌اندازی مجدد قرار دهید نمایشگر عبارت RE5 را نشان می‌دهد سپس با توجه به فصل آن را در یکی از وضعیت‌های زمستانی یا تابستانی بگذارید.
عمل نمودن کلید حرارتی در اثر بالا رفتن بیش از حد دمای آب مدار گرمایش یا قطعی در کابل متصل به آن E02 قطع دائم دسته انتخاب وضعیت ۲ را در حالت قطع موقت / راه‌اندازی مجدد قرار دهید نمایشگر عبارت RE5 را نشان می‌دهد سپس با توجه به فصل آن را در یکی از وضعیت‌های زمستانی یا تابستانی بگذارید.
عمل نمودن کلید حرارتی کلاهک تعدیل

*** فقط در مدل VERONA24I ***

E03 قطع دائم دسته انتخاب وضعیت را در حالت قطع موقت / راه‌اندازی مجدد قرار دهید نمایشگر عبارت RE5 را نشان می‌دهد. سریع دسته انتخاب وضعیت را بسته به فصل رد حال زمستانی یا تابستانی قرار دهید. پس از ۲۰ دقیقه می‌توانید از دستگاه استفاده نمایید. می‌توان با قطع و وصل کلید برق در زمان کوتاه ریست نمود.
نوع اشکال کد و علامت اشکال وضعیت دستگاه روش رفع اشکال
پایین بودن فشار آب مدار گرمایش E04 قطع موقت در صورتی که مانومتر فشار آب مدار گرمایش را زیر ۳.۰ بار نشان دهد با استفاده از شیر پرکن مدار گرمایش را مجددا پر نمایید. دسته انتخاب وضعیت را با توجه به فصل در یکی از حالت‌های زمستانی یا تابستانی قرار دهید.
پایین بودن فشار آب مدار گرمایش

 

E04 قطع دائم دسته انتخاب وضعیت را در حالت قطع / راه‌اندازی مجدد قرار دهید شیر پرکن را در وضعیت باز بگذارید تا عمل پر کردن مدار گرمایش آغاز و فشار آب به ۱ تا ۵.۱ بار برسد بعد شیر پرکن را ببندید سپس دسته انتخاب وضعیت ۲ را با توجه به فصل در یکی از وضعیت‌های زمستانی یا تابستانی قرار دهید.
خرابی حسگر دمای آب گرم بهداشتی با قطعی سیم آن E06 قطع موقت در صورتی که به هر دلیلی ارتباط برد با NTC مدار آب گرم مصرفی قطع شود یا اشکالی در NTC حس کند شوفاژ به تامین آب گرم مصرفی ادامه می‌دهد ولی قادر به کنترل دمای آب گرم مصرفی نبوده و دمای آب گرم را در حدود ۵۰ درجه سانتی‌گراد نگه می‌دارد.
خرابی حسگر دمای آب مدار گرمایش با قطعی سیم آن E07 قطع دائم در صورتی که ارتباط برد با NTC  مدار گرمایش به هر دلیل قطع شود شوفاژ روشن نمی‌شود.
عدم گردش آب در مدار E09 قطع موقت منتظر شروع به کار مجدد دستگاه بمانید.

 

تعمیرکار پکیج بوتان

 

پکیج بوتان VERONA (ادامه)

نوع اشکال کد و علامت اشکال وضعیت دستگاه روش رفع اشکال
پارازیت شعله (مربوط به امواج مغناطیسی اطراف محصول) E11 قطع موقت
قطعی سیم مدولاتور شیر گاز E12
تکرار متوالی یک خطا بیش از ۵ بار E28 قطع دائم برق اصلی دستگاه را قطع و وصل نمایید.
پایین بودن ولتاژ برق ورودی E37 قطع موقت
فرکانس نامناسب برق ورودی E40 قطع موقت
خاموش شدن مشعل بیش از ۶ مرتبه متوالی E41 قطع دائم
گیر کردن دکمه‌ها E42 قطع موقت هنگامی که یکی از دکمه‌های ورود به منوی پارامترها را بیش از ۳۰ ثانیه فشار دهید یا دکمه گیر کرده باشد نمایش داده می‌شود. دکمه را آزاد کنید.
عدم ارتباط با کنترل از راه دور E43 قفل دائم
طی شدن زمان لازم برای باز بودن شیر گاز جهت تشکیل شعله E44 قفل دائم دسته انتخاب وضعیت را در حالت قفل موقت / راه‌اندازی مجدد قرار دهید. عبارت RE5 در صفحه نمایشگر دیده می‌شود. سریع دسته تنظیم وضعیت را به حالت قبلی برگردانید.
از کالیبره خارج شدن شیر گاز (به هنگام تعویض برد) E62 قفل دائم کالیبره برد از طریق تنظیمات خودکار

 

تعمیرکار پکیج بوتان در تهران

 

پکیج بوتان VERONA (ادامه)

نوع اشکال کد و علامت اشکال وضعیت دستگاه روش رفع اشکال
دمای مدار گرمایش کافی نیست.

(عدم واکنش NTC نسبت به دما در ۳۰ ثانیه در حالی که دستگاه روشن است.)

E72 قفل دائم
خطای نرم‌افزاری

(نیاز به روزآوری دارد.)

E80 قفل دائم بررسی و تعویض برد
مشکل احتراق (تشخیص مسدود بودن خروجی دود یا ورودی هوا در زمان روشن شدن محصول)

فقط در مدل VERONA24RSI*

E81 قفل دائم پس از ۶ دقیقه دسته انتخاب وضعیت ۲ را در حالت قطع موقت راه‌اندازی مجدد قرار دهید نمایشگر عبارت RE5 را نشان می‌دهد سپس با توجه به فصل آن را در یکی از وضعیت‌های تابستانی یا زمستانی بگذارید. در صورت بروز مجدد این مشکل با سرویس‌کار مجاز تماس بگیرید.
قفل به خاطر احتراق ناقص پس از چند مرتبه بروز خطای E83

فقط در مدل VERONA24RSI*

E82 قفل دائم بررسی خروجی دود و احتراق
اخطار به دلیل احتراق ناقص مداوم

فقط در مدل VERONA24RSI*

E83 قفل موقت بررسی خروجی دود و احتراق
مشکل احتراق

(تا کم کردن ظرفیت دستگاه به کار خود ادامه می‌دهد.)

E84 مشاهده در تاریخچه
اشکال نرم‌افزاری در وضعیت راه‌اندازی E98 قفل دائم بررسی و تعویض برد
خطای عمومی E99 قفل دائم بررسی و تعویض برد
درجه حرارت بالا ۸۸۸ مشاهده بررسی و اشکال و خرابی NTC
عیب‌یابی  BENESSERE PRO
AL10 عدم تشکیل شعله (شیر گاز جرقه‌زنی و حسگر)
AL11 روشن شدن مشعل بدون ارسال فرمان از برد
AL20 قطعی، خرابی یا عمل کردن کلید حرارتی
AL22 قطعی، خرابی یا عمل کردن ترموستات دود
AL40 افت فشار آب پس از ۱ دقیقه
AL41 افت فشار آب تا ۱ دقیقه
AL42 خرابی یا قطعی ترانس دیوسر
AL51- 59 خرابی برد
AL60 قطعی NTC آب گرم مصرفی
AL71 قطعی NTC مدار گرمایش
AL77 قطع شدن NTC گرمایش از کف
AL21* خرابی حسگر روی مشعل
AL22* قطع ارتباط مجموعه سیم با برد
AL30* وجود اشکال در حسگر فشار دودکش (پس از ۱ دقیقه)
AL31* وگود اشکال در حسگر فشار دودکش (تا ۱ دقیقه)
AL50* روشن شدن مشعل بدون ارسال فرمان از برد
J0 خرابی برد کنترل و برد نمایشگر
J1 قرار گرفتن شوفاژ در حالت کنترلی (پس از ۱ دقیقه)

 

تعمیرکار پکیج بوتان اپتیما

 

عیب‌یابی CV424S
E1 عدم تشکلیل شعله (شیر گاز جرقه‌زنی، حسگر) پس از ۳ مرتبه جرقه‌زنی
E2 قطعی، خرابی یا عمل کردن کلید حرارتی
E3 اشکال در پرشر دود و مجموعه فن (پس از ۲ دقیقه)
E4 خطای مدولاتور شیر گاز
E5 قطعی NTC مدار گرمایش
E6 قطعی NTC آب گرم مصرفی
E7 وصل بودن پرشر دود قبل از روشن شدن فن
E8 اشکال در حسگر دمای محیط خارجی
E9 رسیدن دمای گرمایش به بالای ۹۵ درجه
E13 اشکال نرم‌افزاری برد
E15 اشکال در پرشر دود و مجموعه فن (۲ دقیقه)
E17 قطعی، خرابی یا عمل کردن ترموستات دود
E25 یخ زدن مبدل اصلی
E27 اشکال در کلید حداقل فشار آب
E29 اشکال در برق‌رسانی به شیر گاز
E99 عدم تشخیص فن‌دار بودن یا بدون فن

 

تعمیرکار پکیج بوتان کالدا ونیزیا

 

 

پارامترهای BENESSERE PRO
کد پارامتر توضیحات محدوده پیش‌فرض
۵۳ ۱ نوع سوخت شهری=۱ و مایع=۲ ۱
۲ ظرفیت حرارتی ۲۸
۳ زمان تنظیم خودکار دستگاه یا پروب خروجی ۵-۲۰ ۵
۱۰ قابلیت استفاده از آب گرم مصرفی ۰-۳ ۱
۱۱ تعیین حداکثر دمای آب گرم مصرفی ۴۰-۶۰ ۶۰
۲۰ قابلیت استفاده از مدار گرمایش خاموش=۰ خودکار=۱ ۱
۲۱ تعیین حداکثر دمای مدار گرمایش ۴۵-۸۰ ۸۰
۲۲ تعیین حداقل دمای مدار گرمایش ۲۰-۴۰ ۴۰
۲۸ مدت زمان کار با ۰.۷۵ توان کار در مدار گرمایش ۰-۲۰ ۱۵
۲۹ زمان استراحت در مدار گرمایش ۰-۲۰ ۳
۳۰ تایمرها در مدار گرمایش خاموش=۰ روشن=۱ ۱
۴۰ نشت دما در آب گرم مصرفی خاموش=۰ خودکار=۱ روشن=۲ ۱
۴۱ فعال کردن پیش‌گرمایش در آب گرم مصرفی خاموش=۰ خودکار=۱ روشن=۲ ۱
۴۲ فعال کردن عملکرد سارا SARA خاموش=۰ خودکار=۱ ۱
۴۳ فعال کردن عملکرد سارا کمکی SARA BUSTER خاموش=۰ خودکار=۱ ۱
۴۴ سیستم تنظیم خودکار دستگاه یا پروب خارجی خاموش=۰ روشن=۱ ۱
۴۵ سیستم تنظیم خودکار دستگاه یا پروب خارجی (تعیین شیب نمودار آب و هوایی) ۵٫۲-۴۰ ۲۰
۴۸ ثابت کردن دور فن خاموش=۰ روشن=۱ ۰
۵۰ فعال کردن عملکرد T&G خاموش=۰ روشن=۱ ۱
۶۱ دمای سیستم ضدیخ در مدار آب گرم مصرفی ۰-۱۰ ۴
۶۲ دمای سیستم ضدیخ در مدار گرمایش ۰-۱۰ ۶
۸۵ فعال کردن شیرپرکن نیمه‌خودکار خاموش=۰ روشن=۱ ۱
۸۶ محدوده کارکرد کلید ایمنی حداقل فشار آب ۰/۴-۰/۶ ۰٫۶
۱۸

 

 

 

HH تنظیم حداکثر فشار گاز مکانیکی (مدار مصرفی) نیازی به باز کردن آب گرم ندارد.
LL تنظیم حداقل فشار گاز مکانیکی (مدار مصرفی) نیازی به باز کردن آب گرم ندارد.
۲۳ تنظیم حداکثر فشار گاز الکترونیکی (مدار گرمایش)
۲۴ تنظیم حداقل فشار گاز الکترونیکی (مدار گرمایش)

* موارد ستاره‌دار در عیب‌یابی دستگاه بنسره فقط مربوط به شوفاژ فن‌دار می‌باشد.

 

تعمیر پکیج دیواری بوتان

تعمیرکار پکیج ایران رادیاتور

این مرکز
 نمایندگی مجاز
 ایران رادیاتور نمی‌باشد 

تعمیرکار پکیج ایران رادیاتور

تعمیرکار پکیج ایران رادیاتور

بیش از ده‌ها برند پکیج در تهران در حال کار میباشد که از بین آنها پکیج ایران رادیاتور حرف اول را می‌زند. با توجه به پیچیدگی پکیج ها و تفاوت کدهای خطای آنها هر برند پکیج نیازمند تعمیرکار متخصص خود می باشد.

البته هستند در این بین افرادی که خود را متخصص همه پکیج ها می‌نامند ولی واقعیت این است که تمام دانشی که این افراد در مورد پکیج ها می‌دانند فقط در حد کلی میباشد و در مورد هیچ پکیجی اطلاعات جامع ندارند.

مضاف بر این که معمولا هر برند تولید کننده و یا وارد کننده چندین مدل کاملا متفاوت پکیج جهت انواع کارایی ارائه می‌دهند. همینطور که شرکت ایران رادیاتور بیش از ده مدل پکیج مختلف عرضه می‌کند.

معمولا این افراد همه فن حریف از هر برند فقط اطلاعات کمی درباره مدل های پرفروش دارند و غیر ممکن است فردی بتواند در رابطه با تمام پکیج های بازار به صورت جامع و تخصصی اطلاعات کسب کند.

کار را به کاردان بسپارید

همه اینها را گفتم تا اهمیت این مسئله که تعمیرات هر پکیج را باید به تعمیرکار مختص آن پکیج داد پی ببرید.

تعمیرگاه پکیج ایران رادیاتور

این مرکز مفتخر است فقط و فقط تعمیرات پکیج ایران رادیاتور را به صورت کاملاً تخصصی ارائه می دهد و از انجام تعمیرات پکیج سایر برندها معذوریم.

تعمیرکار پکیج ایران رادیاتور در سراسر تهران و با میانگین تجربه حداقل ۱۰ سال در خدمت مشترکین این شرکت میباشد

تعمیرات پکیج ایران رادیاتور در این مرکز به صورت تخصصی و توسط با تجربه ترین افراد صورت می گیرد

تعمیرات پکيج ایران رادیاتور در غرب تهران

تعمیر پکیج ایران رادیاتور در غرب تهران توسط تعمیرکار ماهر صورت می گیرد